Víkendové výsledky mládeže

Mládež

U15 – Žákovská liga

Sršni - Chomutov 63:75

Úvod utkání patřil Chomutovu. Až za stavu 2:7 jsme se probrali a konečně začali hrát. Po první čtvrtině jsme vedli o bod. Nadšení nám však dlouho nevydrželo, náš kapitán Martin Doubek si udělal ve 12 minutě již svou 4. osobní chybu a zbytek prvního poločasu jsme dohrávali bez něj. Soupeř toho využil a do šaten šel s 9 bodovým náskokem. Do druhé půle jsme šli s odhodláním otočit vývoj zápasu a také se nám to dařilo. Za 7 minut to bylo už jenom o 2 body. Závěr třetí čtvrtiny však patřil opět hostům, kteří znovu odskočili na 10 bodů. Tento náskok si už v poslední desetiminutovce pohlídali a připravili nám tak první letošní prohru. Za celé utkání jsme nebyli schopni pochopit, že nás poráží dva hráči Chomutova, obzvlášť Marek Dvořák si s námi doslova dělal, co chtěl, o čemž svědčí jeho 36 bodů.

Sršni – Sokolov 99:69

Ve druhém utkání jsme si chtěli spravit chuť. 1 čtvrtina tomu také nasvědčovala 25:17. Jenže, co jsme pak předvedli ve druhém období, nad tím zůstával rozum stát. Úplně jsme odešli na obranné polovině, za druhou desetiminutovku jsme inkasovali 28 bodů a Sokolov si do druhé půle nesl 4 bodový náskok. Po burácení v šatně, kde hlavním tématem byla obrana, jsme vstoupili do druhé půle. Najednou na hřišti byl zcela jiný tým. Agresivní obrana, rychlý protiútok a najednou to šlo. Zakousli jsme se do soupeře a už nepustili. Nakonec z toho byla jasná první výhra. Doufejme, že nasazení, jaké jsme předvedli ve druhé půli, si budeme pamatovat a navážeme na to v dalších zápasech.

OP U13
Sršni - Tigers ČB 76:61
Sršni - Tigers ČB 57:52

Starší minižáci nastoupili k prvním zápasům OP. V rámci kraje, je čekala nejtěžší prověrka - venkovní utkání v Budějovicích. Tygři od minulého roku zesílili a vyrostli víc než my. A bylo to znát. Ve vyrovnaných utkáních rozhodla větší zkušenost našich klíčových hráčů, ale soupeř se rozhodně nemá za co stydět. Je to pro nás zdvižený prst a jasný signál, že výhry nám do klína zadarmo padat nebudou!

U10

OP U11B

Tigers ČB – Sršni 59:12

Tigers ČB – Sršni 60:22

V neděli jsme odehráli naše první dvě utkání této sezóny. Nutno dodat, že pro některé to byly vůbec jedny z prvních v jejich kariéře. Soupeř byl o něco zkušenější a podle toho také vypadají výsledky. To ale v tomto věku není tak důležité. Jsem rád, že si kluci proti takovému soupeři zahráli a mohli vidět, že na spoustu aspektech musíme zapracovat. Problémy nám dělala především koncentrace na obranné polovině. Ve druhém utkání už ale bylo vidět, že z kluků trochu spadla tréma, přestali se bát a některé pasáže stáli za to – například trojka Jakuba Hladíka nebo dvě úspěšné střely s klaksonem. Jsme na začátku cesty a kluci se budou jen a jen zlepšovat. K tomu je ale třeba pořádně potrénovat J

Rád bych poděkoval rodičům za podporu a pomoc s dopravou.