Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

U10 na turnaji Tygrů Praha

U10 na turnaji Tygrů Praha

U10 Turnaj Tygrů Praha

Sršni vs Tygři Praha „A“ 39:30

Sršni vs Tygři Praha „B“ 58:8

Sršni vs Počernice 61:10

Sršni vs Pardubice 28:29

Sršni vs NH Ostrava 36:12

O tomto víkendu odjelo naše družstvo U10 na turnaj do Jenče. Hned úvodní utkání slibovalo napínavou podívanou. Nevím, zda za to mohl určitý tréninkový výpadek v posledních týdnech nebo nervozita, ale začátek patřil domácím tygrům. Postupně jsme se ale začali dostávat do tempa a především díky naši obraně jsme průběh otočili. Nakonec se nám povedlo v utkání zaslouženě zvítězit. Druhé se odehrálo spíše v přátelském duchu, tygří rezervu totiž tvořili především začínající mladíčci. Skupinu jsme tak s přehledem vyhráli.

V sobotu nás čekala vyřazovací fáze. Ve čtvrtfinále na nás nastoupili kluci z Horních Počernic. Začátek byl opět nervózní, nedokázali jsme proměnit jasné šance a celou první čtvrtinu jsme se protrápili. Pak jsme ale zapnuli v obraně, začali hrát typický sršní basketbal a nakonec z toho byla jasná výhra.

Po šestihodinové pauze jsme nastoupili v semifinále proti Pardubicím. Bohužel, zrovna na toto utkání jsme si vybrali „zápas blbec“. První čtvrtinu jsme podali ještě celkem obstojný výkon. Pak jsme ale začali vyrábět takové chyby, které od kluků normálně neznáme. Nedokázali jsme proměňovat i naprosto volné pozice a začali jsme se spoléhat pouze na zkušenější hráče, které ale soupeř dobře pokryl. Perníkáři se postupně dostávali do vedení, které dvě minuty před koncem činilo 7 bodů. Během time-outu jsme se dokázali emočně i fyzicky vyklidnit a utkání zdramatizovat. Dokonce jsme měli volnou pozici z pod koše na výhru. Střela se nám vykroutila z obroučky a na další šanci už jsme se nezmohli. Soupeř a pozdější vítěz turnaje tak slavil postup tím nejtěsnějším rozdílem. Nutno dodat, že asi zaslouženě.

V neděli nás tak místo vysněného finále čekalo utkání o třetí místo. Po zpackaném semifinále jsem se bál, co těsná prohra s kluky udělá. Věděli jsme, že musíme zůstat v klidu, protože je pořád o co bojovat. Věděli jsme také, že NH Ostrava má zajímavý tým, který jen těsně nepostoupil do finále. Veškeré obavy se ale vypařili hned od prvních minut. Náš tým, mohutně povzbuzován publikem, ukazoval, že si chce z turnaje odvést medaili. Na hřišti jsme nechali naprosto všechno, podali jsme suverénně nejlepší výkon na turnaji a s přehledem utkání vyhráli. Na konci jsme si tak společně s rodiči mohli zazpívat naší sršní hymnu.

Pak už nás čekalo pouze vyhlášení. Jako nejlepší hráč týmu byl zvolen Honza Šmíd, do all-star se dostal Matěj Starý. Celý turnaj byl pro nás opět ohromnou zkušeností. Jsem rád, že i když kluci získali možná svoji první basketbalovou medaili, tak spokojeni nebyli. Víme, že jsme měli na to celý turnaj vyhrát, ale někdy to podle představ nedopadne. Těsná prohra s Pardubicemi a následná bezchybná reakce v boji o třetí místo kluky zajisté posune.

Děkuji pořadatelům za organizaci turnaje. Děkuji rodičům za pomoc s dopravou, za fantastickou podporu v hledišti a také za to, jak kluky během pauzy dokázali zabavit. Největší dík pak patří hráčům. Myslím, že během turnaje, na hřišti i mimo něj, Sršně skvěle reprezentovali. Tým má velkou kvalitu a potenciál na to být úspěšný. Tak třeba příští sezonu s lodivodem Matějkou.

 


Facebook