Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

Víkendové výsledky mládeže

Víkendové výsledky mládeže

U15 – Žákovská extraliga

Sršni – BK Brandýs nad Labem 42:89

Sestava a body: Konrád 14, Kačírek 10, Malý V. 8, Šmíd 6, Křesina 4, Beníšek, Kaššák, Malý D., Školaudy

SršniBA Nymburk 52:129

Sestava a body: Kačírek 22, Zábranský 6, Křesina 6, Malý V. 5, Kaššák 5, Šmíd 4, Malý D. 2, Beníšek 2, Konrád, Školaudy

Poslední dvě utkání čekala na hráče U15. Ani v jednom jsme nepředvedli bojovný výkon. Soupeři byli basketbalovější, což se projevovalo na obou stranách hřiště. Naše ztráty je kapitola sama o sobě, takový počet je v této věkové kategorii na pováženou. Se západní skupinou extraligy se loučíme na šestém místě.

U13 – Mezinárodní turnaj Pacé (Francie)

Sršni U 13 se zúčastnili tradičního turnaje v Pacé ve Francii. Naši předchůdci si odsud přivezli několik medailí a i tento tým měl ambice nejvyšší. Vstup do turnaje kde je rychlý sled zápasů většinou určí jeho ráz. V prvním zápase jsme porazili tým OSCOR, když jsme rozhodli hned v prvním poločase. Poté na nás čekal tým z Číny - Jinan. Tým soupeře byl složený ze začátečníků a o výhře nebylo od začátku pochyb. V dalším zápase na nás čekal náš budoucí soupeř v zápase o 3. místo výběr francouzského zámořského departmentu Guadaloupe. I když jsme byly většinu zápasu ve vedení my, tak nakonec bral výhru soupeř, který působil v koncovce svěžejším dojmem. Protože ze skupiny postupovaly 2 týmy, byl další zápas s Italskou Gerardianou o postup ze skupiny. Zápas nám vyšel po všech stránkách, všichni splnili taktické pokyny a Sršni se mohli těšit na nedělní boje v semifinálové skupině. První nedělní zápas byl hned boj o postup do semifinále. Tým Bruselu měl ve svém středu několik individualit a práce na obranné polovině ve druhém poločase rozhodla o výhře Sršňů. Následovali zápasy S Klatovy a Challans ve kterých Sršni splnili roly favorita. V posledním zápase  jsme odehráli hezké utkání s pozdějším vítězem - výběrem departmentu Rennes. Soupeř byl ale o trošku lepší a tak Sršni postupovali z druhého místa. V semifinále jsme se před zaplněnou hlavní halou postavili estonskému týmu Tartu. Zápas nám od samého začátku nevyšel a když přidáme malou bojovnost bylo opostupujícím do finále jasno. Na Sršně zbyl zápas o 3. místu proti Guadaloupe. Sršni během pauzy zkoncentrovali a nabrali síly. Od začátku zápasu bylo vidět, že bez medaile odjíždět nechceme a to rozhodlo. Po náročném programu zbylo více sil Srňům, kteří si v zápase stylem start cíl dokráčeli pro bronzové medaile. Turnaj se nám povedl. Všichni hráči se vraceli domů s pocitem dobře odvedené práce a medailí na krku. Kluci díky - bylo to super!

Sršni - OSCOR (FRA) 34:26

Sršni - Gerardiana (ITA) 55:15

Sršni - Jinan (CHIN) 75:0

Sršni - Guadeloupe (FRA) 20:27

Sršni - Brusel (BEL) 20:12

Sršni - Klatovy (CZE) 35:26

Sršni - Challans (FRA) 38:29

Sršni - Rennes PA (FRA) 34:24

Sršni - Tartu (EST) 19:30

Sršni - Guadeloupe (FRA) 31:21

U13 – OP U13

Sršni U13 odehrály poslední kolo oblastního přeboru proti Ocelotům z Týna nad Vltavou. V obou zápasech byli Sršni lepším týmem, i když moc basketbalové kvality nepředvedli.

Sršni - Oceloti 74:23 

Sršni - Oceloti 78:21

U11 – FináleOP U11

Poslední a finálový turnaj Oblastního přeboru se odehrál v Českých Budějovicích.

V semifinále jsme se utkali se strakonickými „Králíky“. Po úvodním tápání jsme se dokázali naplno prosadit díky rychlosti i technické převaze. Totální výpadek v poslední čtvrtině na naší výhře nemohl nic změnit.

Sršni – SKB Strakonice 62:12

Ve finále s domácími Tigers jsme do utkání vstoupili opravdu s velkou koncentrací a především díky agresivitě v obranné fázi jsme si rychle vytvořili rozhodující náskok. Až na několik výpadků jsme odehráli opravdu dobré utkání a získali titul jihočeských přeborníků.

Sršni – Tigers 71:26

Celkové pořadí:

1. Sokol Písek Sršni
2. Tigers Č.Budějovice
3. SKB Strakonice
4. BK Tábor

U10 – Nadregionální turnaj

Sršni – Plzeň 20:19

Sršni – Kbely 15:19

Sršni – Borotín 18:42

V neděli jsme odehráli nadregionální turnaj v Borotíně, kde kromě domácího celku jsme se utkali ještě s týmem z Kbel a Plzně. Proti děvčatům z Plzně jsme začali slušně a hned v úvodu jsme si vypracovali náskok. Pak jsme ale totálně „vypnuli“. Asi nás překvapila velmi slušná obrana soupeřek s kombinací přísného metru rozhodčích. Prohřešky proti pravidlům, které nám jinde projdou, nám tentokráte trestali. My jsme najednou úplně zapomněli hrát basketbal. Nakonec Plzeň utkání vyrovnala a hrálo se prodloužení. Když ani to nerozhodlo, šlo se v rámci úspory času na „penalty“ – tedy trestné hody. Zde jsme měli přesnější ruku my a rozhodli tak o našem vítězství. Poslední střelu s klidem proměnil Tonda Pajer.

Druhé utkání jsme hráli proti silnějšímu soupeři z Kbel. Bylo vidět, že jsme se lépe popasovali s atmosférou turnaje a po celé utkání vedli. Pak jsme ale soupeři doslova darovali několik košů a ten nakonec utkání vyhrál. V posledním střetnutí nás čekali suverénní domácí. Věděli jsme, že můžeme pouze překvapit. Až na úvodní čtvrtinu jsme podali nejlepší výkon na turnaji a přes jasnou prohru jsme konečně mohli být s výkonem alespoň trochu spokojeni. Jinak musím kluky pochválit za skvělé chování během turnaje a děkuji rodičům za pomoc s dopravou. 


Facebook