Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

Víkendové výsledky mládeže

U10

V neděli naši nejmladší odcestovali do Tábora, aby se utkali s domácími medvědy a strakonickými děvčaty. Bohužel jsme v obou utkáních nepodali dobrý výkon. Hráli jsme ustrašeně a neplnili jsme to, na čem jsme se před začátkem domluvili. Zkušenější soupeři nás za to trestali. Nicméně, byly tu i momenty, při kterých jsme ukázali, že basketbal hrát umíme. Věřím, že těch momentů mohlo být mnohem více. K tomu ale potřebujeme pořádně potrénovat. Byl bych moc rád, aby se kluci začali ukazovat také na utkáních našich mužů a dorostenců. To jim v rozvoji rozhodně pomůže. Moc děkuji rodičům za pomoc s dopravou!

Sršni – Tábor 20:33

Sršni – Strakonice 10:32

U11 – Nadregionální turnaj Domažlice

V sobotu čekali náš tým dvě utkání v rámci nadregionálního turnaje v centru Chodska.

V prvním jsme se střetli s týmem pražských Tygrů. Úvod utkání se nám vydařil a po odehrané minutě jsme vedli 6:0. To však bylo vše. Soupeř byl rychlejší, bojovnější, naši kluci jako by byli ještě myšlenkami na cestě… Největší rozdíl byl pak ve výkonu předpokládaných lídrů týmů, kdy ti pražští dokázali písecké přehrávat na obou stranách hřiště.

Sršni – Tygři Praha   42:78

V utkání s domácím týmem Domažlic byla přece jen znát naše větší zkušenost a herní vyzrálost. Přesto ani v tomto utkání nemůžeme být s naší hrou spokojeni.

Sršni – BK Jiskra Domažlice  79:39

Bylo to takové ospalé sobotní poledne, ve kterém jsme nedělali příliš dobré jméno názvu „Sršni“. Tentokrát jsme byli spíše takovými hodnými „Čmeláčky“. Tak snad to bude příště lepší.

Děkuji rodičům za pomoc s dopravou.

Turnaj CEYBL U15 v Trnavě

Slavia Trnava – Sršni 43:100

Sestava a body: Kačírek 22, Kašík 19, Doubek 10, Beníšek 10, Pošta 10, Šmíd 8, Malý 6, Peniaštek 5, Němeček 4, Krejčí 2, Křesina 2, Konrád 2

Na úvod turnaje jsme po 5 hodinové cestě dostali za soupeře tým domácích. Od začátku jsme naší celoplošnou obranou dělali Trnavě obrovské problémy. Spousta zisků pramenilo ke spoustě snadných košů. Po první čtvrtině, kterou jsme vyhráli 13:36, nebylo co řešit.

Korona 1919 Krakow – Sršni 83:58

Sestava a body: Kačírek 23, Kašík 10, Peniaštek 10, Němeček 6, Malý 5, Pošta 2, Křesina 2, Krejčí, Beníšek, Šmíd

Zato ve druhém pátečním utkání na nás nastoupil fyzicky, výškově i basketbalově lepší připravený tým. Od prvních minut nám jejich fyzickou nadvládu dávali znát, a my jsme tahali za kratší konec. V půlce druhé čtvrtiny se rozdíl ve skóre vyšvihl již na 20 bodů. Zbytek první půle však patřil nám. Zapnuli jsme na vyšší obrátky a došli ke zjištění, že i s tímto soupeře se dá hrát. Ve třetí desetiminutovce jsme se dokonce dotáhli na 4 body. To však bylo naše maximum. Polské družstvo odrazilo naši snahu a po vystřídání našich klíčových hráčů si došlo nakonec pro jasné vítězství.

BK Pardubice – Sršni 69:37

Sestava a body: Kačírek 14, Kašík 10, Doubek 4, Němeček 4, Malý 2, Pošta 2, Křesina 1, Konrád, Peniaštek, Beníšek, Krejčí, Šmíd

Hráči Pardubic nás předčili ve všech činnostech. Bohužel bojovnost, kterou jsme předvedli v předchozím zápase, nám chyběla. Byl to z naší strany jednoznačně nejhorší zápas, nájezdy do plných, špatné řešení situací v rychlém protiútoku o obraně radši ani nemluvit. I taková utkání jsou ale velmi důležitá.

WKS Slask Wroclaw – Sršni 86:55

Sestava a body: Kašík 11, Šmíd 10, Kačírek 9, Pošta 8, Peniaštek 7, Malý 5, Beníšek 3, Křesina 2, Krejčí, Konrád, Němeček

V odpoledním utkání jsme si chtěli napravit reputaci. Na řadu přišel druhý polský tým. Ani v tomto případě jsme neměli fyzicky navrch, ale bojovali jsme se ze všech sil. Co nás však strašně sráželo na zem, byly naše ztráty. Za 40 minut jsme jich stihli 49, to je alarmující číslo. Bohužel s tím máme problém v každém zápase.

ŠBK Handlová – Sršni 47:92

Sestava a body: Kašík 28, Kačírek 23, Peniaštek 15, Pošta 9, Konrád 4, Křesina 4, Šmíd 3, Beníšek 2, Doubek 2, Krejčí 2, Malý

V posledním utkání jsme si spravili chuť. Celý zápas nám vycházela střelba z dlouhé vzdálenosti, jenom za první poločas jsme dali 11 trojek. O přestávce tak již bylo rozhodnuto, ve druhé dvacetiminutovce jsme hru kontrolovali, a ještě o něco rozdíl ve skóre vylepšili.

Na turnaji jsme obsadili 4.místo, to ale vůbec nevadí. Odehráli jsme 5 utkání ve třech dnech, soupeři nám ukázali naše slabiny, na kterých musíme pracovat. Z Trnavy si tak odvážíme velmi cenné zkušenosti.