Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

Víkendové utkání U19

Víkendové utkání U19

U19

Sršni U19 odstartovali extraligu výhrou na Tygrech Praha.
 
Hned v prvním kole byl na programu střet dvou favoritů, kteří ovšem řeší opačné problémy. Zatímco domácí se posílili o reprezentanta Jakuba Zvolánka, naši hráči se dlouhodobě budou muset obejít bez nejlepšího hráče ročníku 2005 Josefa Svobodu. K tomu se po dohodě klubů nemohl utkání zúčastnit ani trenér Jan Čech.
 
Sršni se však nenechali zaskočit soupisky plné mládežnických reprezentantů. Do utkání vlétli s agresivní obranou a jejich pohyb dělal domácím velké problémy. Jihočeši tak navyšovali své vedení bod po bodu, v poločase byli ve vedení o 11 bodů.
 
Ani ve druhém poločase však písečtí neponechali nic náhodě a zejména díky dobré obraně a vysoké úspěšnosti střelby se dostali i na více než dvacetibodové vedení, které soupeř v závěrečné části jen zkorigoval.
 
Vezeme si tak velmi cennou výhru z pražské Jenče, která je pro nás velkým zadostiučiněním a pan Čech večeři mile rád zaplatí!
 
Body: Šimonek 19, Bečka 15, Klement 14, Křesina a Čihák 8, Suchánek 7, Procházka 4, Kopunec 3, Benda a Vallet 2, Kabriel
 
 

U19 v neděli nezvládli koncovku a prohráli na palubovce BA Nymburk 80:76.
 
Hned úvod utkání nabídl neuvěřitelnou podívanou, kdy za domácí Vojtěch Synáček a za nás kapitán Jakub Šimonek začali oba střetnutí trojkami 5/5, a první čtvrtina tak byla jejich show. 
 
V průběhu celého utkání se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, nicméně po většinu času byli o pád bodíků ve vedení Sršni.
 
Bohužel až příliš na jejich straně naskakovaly osobní chyby a tato nedisciplinovanost nás dostala až do vyrovnané koncovky, kterou bohužel ovládl slovenský talent Kováčik.
 
Vítězství zůstává v Nymburce, utkání určitě nevyhrál lepší tým, ale bohužel ten, který v sobě našel více sil.
 
Body: Šimonek 34, Křesina 13, Suchánek 10, Procházka, Bečka, Kopunec 5, Klement 4, Čihák, Vallet, Benda, Kabriel

Facebook