Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

U19 vítězně zakončili základní část sezony

Poslední dvoukolo základní části extraligy čekalo na Sršně U19. Ve zcela otevřené tabulce neměl nikdo nic jistého a naši junioři tak mohli skončit od prvního do pátého místa.

V sobotu na ně čekala těžká zkouška v podobě kompletní Get Better Academy Jindřichův Hradec. Náš soupeř přijel jako vždy skvěle připraven a v prvním poločase na nás vlétl na obranné polovině s takovou energií, že jsme měli problém se vůbec dostat do vymezeného území. Naštěstí nás ale v prvním poločase podržela střelba za tři body a do šaten jsme tak šli "pouze" se tříbodovým mankem. V té chvíli by si na nás asi moc přítomných v hale nevsadilo. Druhý poločas však nabídl z naší strany zcela výjimečný výkon, kdy jsme soupeře doslova utavili a nakonec jsme to byli my, kteří měli energie na rozdávání. Konečný výsledek 87:65 mluví jasně, ale smeknout klobouk zaslouží za první poločas i náš soupeř.

Sršni - GBA JH 87:65

V neděli ráno přijel tým Tygři Brno, který přijel pouze v sedmi hráčích, navíc už byl odsouzen na osmé místo tabulky. My už měli jisté nejhůře druhé místo, v případě úspěchu jsme pak museli čekat na výsledek z pražské Folimanky, kde hrál vedoucí tým Basket Brno. A jak to tak bývá, rychle jsme se dostali do vedení 7:0, podcenění soupeře, který se rychle začal trefovat zpoza trojkového oblouku a k tomu doslova ovládl vymezené území, ve kterém jsme postrádali klíčového pivota našeho týmu Ondru Klementa, a rázem jsme měli zaděláno na problém. V nohách nám chyběla energie ze sobotního druhého poločasu a nebylo příliš kde brát. Když ve třetí periodě soupeř vedl rozdílem osmi bodů, tak jsme naštěstí zachovali chladnou hlavu a nadále jsme tlačili na soupeře, který v úzké rotaci našemu tlaku nakonec podlehl. Poslední čtvrtinu jsme ovládli 25:7 a mohli se radovat z výhry o 19 bodů, která byla za výkon v utkání nezasloužená, ale na to se historie ptát nebude.

Sršni - Tygři Brno 86:67

Komentář Jana Čecha: Extraligu U19 jsme zakončili s bilancí 17 výher a 5 porážek na konečném druhém místě. Vzhledem k tomu, jaké jsme měli v průběhu roku absence, k tomu kolize s Kooperativa NBL, je až neuvěřitelné, že v nás je možná až malinké zklamání z toho, že jsme si nepřipsali celkové prvenství a v případě úspěšného play off pořádání Final Four v Písku. Chyběl totiž jeden jediný bod! Po výhře nad Basket Brno o dvacet bodů v Sršním hnízdě jsme dva dny na to soupeři na jeho palubovce podlehli rozdílem rovněž dvaceti bodů, kdy třeba Pepa Svoboda neproměnil tři vteřiny před koncem trestný hod. I taková maličkost chyběla. Rozhodlo tak celkové skóre, které mělo Basket Brno lepší. I tak ale jsem strašně hrdý na to, kam se tento tým posouvá, a věřím, že pokud má přijít úspěch, tak přijde ať to bude kdekoliv!