Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

Víkendové výsledky U17

O víkendu čekalo extraligové kadety U17 poslední dvojkolo základní části, kdy na své palubovce přivítali týmy z nejvzdálenější části republiky, doposud třetí NH Ostrava a Opavu, která by mohla být potenciálním soupeřem našeho týmu v play off. Sršni naopak po zvládnutí předchozích utkání měli jistotu celkového prvenství, a tak se chtěli hlavně naladit na play off a šanci dát všem hráčům týmu.

V sobotu se očekávalo velmi vyrovnané utkání, protože soupeř měl ještě velkou šanci na druhou příčku. Tomu odpovídal i úvod utkání, který probíhal ve stylu koš za koš a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Poté ovšem Sršni využili širší rotace a ještě do konce první čtvrtiny získali dvouciferné vedení. Ve druhé čtvrtině jsme předvedli i několik pohledných akcí a do poločasu jsme si vytvořili dvacetibodové vedení. Nástup do druhého dějství byl ovšem katastrofální. Domácí rotovali všechny hráče a zkoušeli různé sestavy, což samozřejmě vyvolalo několik zmatků a než jsme se vzpamatovali, soupeř se dotáhl na rozdíl dvou bodů. My jsme měli jednu volnou pozici za druhou do zónové obrany ostravských, ale bohužel jsme neproměnili absolutně nic. To přišlo až poslední střelou této periody z rukou Filipa Čiháka, který korigoval skóre této periody na 12:27 a domácí si tak udrželi alespoň pětibodové vedení. Poslední čtvrtina už zase byla plně v režii Sršňů a skóre se vrátilo do starých kolejí. Utkání se tak v poklidu dohrávalo a konečný výsledek 97:79 byl zcela zasloužený.

Sršni Photomate Písek - NH Ostrava 97:79
Body: Kopunec a Čihák 17, Suchánek a Benda 13, Šimonek 11, Vallet 7, Zita a Kabriel 6, Kačírek 4, Křesina 3, Klement

V neděli jsme přivítali tým z Opavy a kdo dorazil do haly, viděl výkon z říše snů. Sršni na soupeře vlétli a ten než se rozkoukal, po první čtvrtině byl výsledek 32:9. Soupeř přešel do zónové obrany 1-3-1 a to otevřelo ještě větší prostor pro písecké střelce, kteří měli tentokrát seřízenou mušku a už poločasový výsledek 63:22 jasně vypovídá o tom, co se dělo na hřišti. Domácí ovšem nepolevili a i díky 17 trojkám skóre neustále narůstalo a konečný výsledek 121:42 byl definitivní tečkou za základní částí, kterou Sršni ovládli s bilancí 21 výher a pouhou jednou porážkou.

Sršni Photomate Písek - BK Opava 121:42
Body: Kopunec 33, Čihák 22, Šimonek 11, Zita a Klement 10, Kabriel 9, Benda 8, Křesina a Vallet 6, Kačírek a Suchánek 3

Komentář Jana Čecha: Jsem rád, že jsme se i před play off udrželi na vítězné vlně a velký prostor poprat se o minuty dostali všichni hráči. Zkoušel jsem během víkendu kombinovat různé sestavy a určitě bylo vidět, kde nás ještě tlačí bota a co musíme před začátkem vyřazovacích bojů zlepšit. I tak děkuji klukům za skvělou základní část, divákům za podporu a uděláme vše, abychom v květnu se sešli při Final four v Sršním hnízdě!!!