Víkendové výsledky mládeže

Celostátní liga U17

Sršni B – Sokol Žižkov 72:62

Sestava a body: Vallet 21, Kabriel 19, Kačírekk 8, Hess 7, Miklas 7, Kubíček 5, Skovajsa 3, Lopata 2, Pelikán, Peniaštek, Myslivec

Sokol Žižkov jsme na jejich půdě porazili o 30 bodů a mysleli si, že nám to dají zadarmo. Úvod tomu i nasvědčoval, když jsme se dostali do 10 bodového vedení. To jsme se ale hodně spletli. Soupeř byl daleko bojovnější než my a do půle se nikdo nemohl divit, že je srovnáno. Ani přestávka nás z letargie příliš neprobrala. Teprve poslední čtvrtinu jsme odehráli podle našich představ. Konečně jsme přitlačili v obraně a naplno se rozběhli do rychlého protiútoku. Několik jednoduchých košů, kdy se hostující obrana nestačila vrátit, nám zajistilo vydřené vítezství.

Sršni B – Roudnice nad Labem 93:67

Sestava a body: Vallet 30, Miklas 10, Kačírek 9, Kubíček 9, Hrubý 8, Skovajsa 7, Pelikán 7, Kabriel 6, Peniaštek 5, Myslivec 2, Lopata

Ani utkání s Roudnicí se nevyvíjelo ze začátku příliš optimisticky. Ztráceli jsme hodně míčů, náš doskok byl nulový. Na co jsme se mohli znovu spolehnout, byl náš rychlý protiútok. Závěr první půle byl zcela v naší režii. Doslova jsme přeběhali hosty, kteří se za námi nestačili ani otáčet. Poločasové vedení o 15 bodů nám dodalo klid. Ani ve druhé dvacetiminutovce se obraz hry již nezměnil a mohli jsme slavit druhou výhru.

Aleš Kyrián

U13

Tým U13 odehrál další dvě utkání žákovské ligy U14 proti o rok starším soupeřům.

BK Sojky Pelhřimov – Sršni Písek     72:60

BK Tábor – Sršni Písek     58:91

V sobotu v Pelhřimově jsme od prvních minut prohrávali, nicméně po celou dobu utkání jsme se drželi na dostřel a mohli pomýšlet i na výhru. Ještě v polovině poslední čtvrtiny jsme stáhli na rozdíl pěti bodů, závěr však patřil soupeři.

V Táboře se hrál v první čtvrtině vyrovnaný zápas. Druhá desetiminutovka však zcela jasně určila další směřování utkání (5:35). Rozhodla především naše širší rotace a zvýšená agresivita v obraně. Především v této činnosti pozvedl náš prapor Filip Mareš, který odehrál velmi podařené utkání.

Myslíme si, že jsme odehráli dvě velmi dobrá utkání, která nás zase posunula o kus dál.

Miroslav Janovský a Matěj Mach

U12

Sršni - BK Tábor 104:16

Sršni  SKB Strakonice 92:29

Sršni odehráli turnaj OP U12 v Táboře. Byla to vlastně generálka na kvalifikaci o MČR, kde na oba soupeře narazíme. I v nekompletní sestavě jsme až na první čtvrtinu proti Strakonicím byli v obou zápasech lepším týmem. V prvním zápase proti klukům z Tábora jsme soupeři nedali takzvaně čuchnout. Hlavně v prvním poločase jsme předváděli dobrou obranu a na útočné polovině jsme většinou volili správné řešení. Do druhého zápasu jsme vstoupili nekoncentrovaně. Po několika minutách jsem klukům musel vysvětlit, že takhle tedy ne! Zbytek zápasu byl opět v režii Sršňů. Celkově povedené zápasy!

Milan Matějka

U12 B

Písek – České Budějovice 26:20, 26:24

O víkendu naši mini žáci odehráli dvě utkání proti holkám z Budějovic. Kvůli četné marodce, nastoupili i mladí kluci z týmu U10, kteří se na hřišti vůbec neztratili. Právě naopak. Dvojice mlaďochů Šmíd - Humpál dělala obraně soupeře největší problémy. V obou utkáních se skóre překlápělo na obě strany, ale v koncovce jsme měli více štěstí a dokázali tak strhnout vítězství na naši stranu. Velká pochvala patří klukům z týmu U10 za to, že se nebáli hrát proti holkám i o 3 roky starším a za skvělou bojovnost. Berme to jako další pozitivní motivaci k práci na tréninku, protože je vidět, že tvrdé úsilí se vyplácí. V poslední řadě děkuji Kevinovi Humpálovi za pomoc s trénováním, ten při své trenérské premiéře, dokázal rovnou 2x zvítězit.