Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

U19 doma prohra

Sršni - GBA Pelhřimov 70:99

Sestava a body: Chvála 14, Čihák 11, Procházka a Janovský 9, Vovesný 8, Marek a Kačírek 6, Polánek T. 5, Klement 2, Polánek A.

V neděli po obědě nastoupili k prvnímu utkání nadstavby junioři U19. Jejich soupeřem byl jeden z největších favoritů na titul, GBA Pelhřimov v čele s mnoha zahraničními hráči. Aby toho nebylo málo, nám chybělo hned 7 hráčů, z toho pět naprosto klíčových, a tak jsme do utkání vstupovali s tím, že nemáme absolutně co ztratit. Bohužel i tak naše hráče přemohl strach z fyzické převahy soupeře a po třech minutách za stavu 2:13 jsme si vybrali první oddechový čas. Soupeř si zřejmě myslel, že už se mu nemůže nic stát. Sršni i přesto, že někteří z nich byli i o tři roky mladší než hráči GBA, nechtěli složit zbraně a předvedli pak výborný návrat do utkání, kdy na začátku druhé čtvrtiny dokonce 25:21. Soupeř vědom si své kvality, ale opět zapnul na plné obrátky a už v poločase měl opět dvouciferný náskok. Hosté měli sice až do závěrečného klaksonu utkání pod kontrolou, ale ještě tři minut před koncem hrací doby jsme prohrávali pouze o 13 bodů. Pak našim mladíkům došly síly a konečný výsledek je vzhledem k průběhu utkání až příliš krutý.

Komentář Jana Čecha: V sestavě, kterou měli Sršni k dispozici se toto utkání proměnilo v boj Davida s Goliášem. Tentokrát sice v souboji zvítězil favorit, ale hráčům nemám absolutně co vytknout. Opravdu jsme se snažili na maximum, a přestože se v našem výkonu dá najít mraky chyb, 37 minut jsme byli GBA důstojným soupeřem. Bohužel v posledních třech minutách jsme totálně odpadli a výsledek vypadá jako debakl, každopádně za mě to bylo pro všech deset Sršňů připravených k utkání dobrá škola, která nám dá spoustu cenných zkušeností a posune nás zase o kousek dál.