Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

U13 v Borotíně - v sobotu postup na Festival, v neděli tři výhry

Stařší mini čekal náročný víkend v malebné vísce na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje.

Sobota byla ve znamení kvalifikace o postup na Mistrovství ČR. Nám chybělo několik hráčů, především pak Martin Doubek, který je svou výškou i zkušenostmi jasnou oporou týmu. V prvním utkání s táborskými Medvědy musely všechny přítomné z předváděné hry v první fázi utkání bolet oči (mě bolelo i srdce...). Ve třetí čtvrtině se náš výkon alespoň částečně začal přibližovat tomu, co bych si od svého týmu představoval a soupeři jsme odskočili. To rozhodlo o výsledku. S českobudějovickými Tygry to byl již koukatelnější zápas. V týmu soupeře vyniklo několik individualit, my se snažili vyrovnat fyzické převaze týmovostí. To se částečně podařilo a utkání šlo do vyrovnané koncovky. V té jsme bohužel nedokázali proměnit několik vyložených příležitostí a výhru a postup tak bere soupeř. Na nás zbylo "béčkové" mistrovství - tzv. Festival, který se uskuteční v Pelhřimově.

Sršni - BK Tábor     48:29

Sršni - Tygři Č.Budějovice     53:58

V neděli byla na pořadu dohrávka tří utkání oblastního přeboru. V prvním jsme narazili na domácí tým Borotína. Dokázali jsme se popasovat s fyzickou převahou soupeře a postupně ho uběhali. Po solidním výkonu jsme si tak došli pro pohodovou výhru. Ve druhém utkání jsme narazili na staré známé ze soboty - Tygry z ČB. Ti podle mne určitě nebyli v horší sestavě než v sobotu - spíše naopak. Přesto jsme je dokázali zaskočit. Velmi pěkným výkonem jsme po první čtvrtině odskočili na 20:6 a ještě v poločase vedli 28:18. Pak však začal festival promarněných šancí, kdy se naši hráči začali předhánět v tom, kdo spálí jasnější příležitost ke skórování. Zápas tak vyústil v dramatickou koncovku, ve které stálo tentokrát štěstí na naší straně. Náš poslední soupeř z Kaplice je ve sbírání basketbalových zkušeností nějaký krůček za námi a tak šlo od počátku o jasnou záležitost. Chtěli jsme si vyzkoušet nějaké herní varianty (např. hru bez driblinku). Bohužel však někteří kluci to místo toho, aby toto utkání vzali jako dobrý trénink, pojali ho jako velkou legraci a podle toho to v některých momentech vypadalo....

Sršni - Borotín     56:23

Sršni - Tigers ČB     44:42

Sršni - BK Kaplice     82:7

Máme za sebou další náročný víkend. Chtěl bych poděkovat rodičům, kteří klukům umožnili se ho zúčastnit, pomohli s dopravou a neúnavně fandili. Jsem přesvědčen, že jsme za tyto dva dny zase udělali nějaký ten krůček dopředu.