Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

Národní finále U12 Žďár nad Sázavou - S bilancí 3-2 končíme na krásném 4.místě.

Své první "republiky" se zúčastnil tým U12 (r.n.2010 a ml.). Hned na úvod je třeba říci, že jsme se prezentovali ve velmi dobrém světle a celé naše vystoupení nelze hodnotit jinak, než pozitivně.

Naše skupina s Brandýsem nad Labem a Tygry z Brna podle různých indícií vypadala vyrovnaně a to se také potvrdilo. Turnaj jsme zahájili s týmem z Brandýsa, kde minibasketbal zažívá v posledních letech velký boom a bylo jasné, že nás nic lehkého nečeká. Také na předsezónním turnaji v Jenči jsme se Středočechy prohráli. Šlo o utkání srovnatelných týmů - my jsme se dokázali rychleji srovnat s atmosférou turnaje a soupeři odskočili hned na začátku. V záveru utkání pak na sebe vzal odpovědnost v zakončení Matouš Pošta a do turnaje tak vkročili pravou nohou.

Sršni - BK Brandýs n. Labem     67:56

S naším dalším soupeřem - brněnskými Tygry, jsme se utkali před nedávnou dobou na nadregionálním turnaji a po vyrovnaném průběhu zvítězili. To ale bylo doma a s podporou budějovického dua Kašík - Konrád. Po celý průběh zápasu jsme vedli, ale nikdy se nám nepodařilo úplně odskočit. Před poslední čtvrtinou jsme vedli o 6, což v minibasketbalu vůbec nic neznamená. Koncovku utkání ve druhé pětce vzal do ruky Vítek Peniaštek a ruku v ruce s dobrou obranou celého týmu jsme došli k výhře v základní skupině. Významným faktorem naší výhry byl i obrovský rozdíl v proměňování trestných hodů.

Sršni - Tygři Brno     78:65

Výhra ve skupině znamenala sobotní dopolední souboj ve čtvrtfinále s "hratelným" soupeřem a vyhnutí se týmu NH Ostrava, která si hrála "svoji ligu". Slovo hratelný ovšem neznamená snadný. Domácí Vlčata jsou kompaktním, bojovným týmem. Mají ve svém středu dominantního, fyzicky v tomto věku naprosto mimořádného hráče a navíc byla doma.... Průběh utkání byl víceméně jasně daný - naše první pětka měla na to, vytvořit si náskok a druhá měla za úkol to prostě nějak co nejlépe "umlátit". Průběh utkání byl: 1.q 19:12 (+7), poločas 25:34 (-16). Ve 3.čtvrtině předvedla první pětka v čele s duem Šmíd, Němeček (ale přidali se i další, např. Tomáš Kroupa udělal v obraně velký kus práce) fantastickou obranou práci. Soupeř měl obrovský problém vůbec přejít půlku a my dokázali jeho chyby trestat. Jeden z nejsvětlejších momentů našeho týmu na turnaji - 49:37 (+21). Bylo tedy jasné, že druhá pětka bude muset předvéct výkon na hraně svých možností. To se dlouho dařilo a zdálo se, že si pro výhru dojdeme víceméně v klidu. Pak však přišla série našich "šílených" chyb a Vlčata ještě zvedla hlavu. No....nakonec jsme to opravdu nějak "umlátili" (umlátili v dobrém smyslu slova)  a v dramatické koncovce uhájili těsnou výhru.

Sršni - Vlčata Žďár nad Sázavou 55:52

V sobotu odpoledne nás v semifinále čekal tým Děčína. Soupeř ještě v minulé sezóně byl o třídu výš než my. V posledním vzájemném utkání jsme ho ale dokázali doma udolat. Pravda posíleni o "Budějce" a v úzké rotaci, což byla paradoxně výhoda. Do utkání jsme vstoupili trochu bojácně, jako bychom zapomněli, co nám přineslo úspěch v předchozím duelu. Agresivita byla ta tam a z bojovných Sršňů se stali v obraně couvači a uhybači a v útoku krasobruslaři a postávači.... To s tak kvalitním týmem jako je Děčín nemohlo přinést nic jiného než ztrátu: 26:40. Poločasová přestávka přinesla v šatně menší bouři a najednou to šlo.. Nicméně s takovým týmem musíme hrát celý zápas a ne jen poločas a tak i když jsme se občas přiblížili na jednociferný rozdíl, Severočeši si výhru pohlídali.

Sršni - BK Děčín  56:69

Jediný nedělní zápas přinesl bitvu o bronz. Tedy měla to být bitva... Když si přečtete komentář k první půli předchozího utkání a vynásobíte to dvěma tak budete mít přehled o tom, co se na hřišti dělo....prostě zmar a naše nejhorší pasáž na turnaji. Jen v prvních minutách nás držel Dan Němeček, ale pak jsme šli ke dnu... Poločas 21:46. V poločase už ani bouřka nebyla. Hlavním motivem proslovu bylo PROČ? Proč jsme podali tak srabácký výkon, proč si to se soupeřem nechceme rozdat po "sršňovsku", proč najednou děláme jiné věci než celou sezónu? Ty otázky vlastně zůstaly, protože do druhé půle nastoupil úplně jiný tým a pětka, která první čtvrtinu prohrála o 17, vyhrála třetí část o 9.... Chvílemi jsme stáhli i na 10 bodů, Olomouc ale potvrdila svoji kvalitu a v pohodě si bronz uhájila.

Sršni - BCM Olomouc     45:71

Čtvrté místo je vždycky tak trochu smutné a rozporuplné. Pojďme se z něj ale radovat. Když jsem před dvěma lety byl s klukama na prvním turnaji U10 v Jenči, porazili jsme jen holčičky z USK. Ostatní byli jinde. Teď jsme zaslouženě (5. Žďár jsme ve vzájemném utkání porazili) mezi nejlepší čtyřkou na takovém turnaji.

Je to jen a jen zásluha práce a času který tomu všichni (kluci, trenéři, rodiče) věnujeme. A to by mělo být mementem především pro kluky do (NEJEN) basketbalového života - jen tvrdá práce, zápal a nadšení může přinést nadstandartní výsledky a tím 4.místo je.

Děkuji rodičům za pomoc s dopravou a neutuchající podporu, svému kolegovi Machymu za skvělou práci ve druhé části sezóny a především klukům za to že jsou jací jsou.