Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

Muži vítězí v základní části 1. ligy

Rozhodující utkání základní části bylo na programu v neděli od 17:00 v Sršním hnízdě, kde domácí přivítali vedoucí tým Svitav. Ten měl náskok jedné výhry, a Sršni tak měli vše ve svých rukou. Karty byly rozdány jasně, v případě výhry o čtyři a více bodů se stanou vítězem základní části a získají tím výhodu domácího prostředí do všech sérií play off.

Domácí před zaplněnou halou na soupeře vlétli a hned v úvodní desetiminutovce si i pomocí pěti trojek rychle vytvořili dvouciferné vedení. Bohužel ve druhé čtvrtině se soupeř začínal stále více prosazovat a svou aktivní hrou jedna na jedna nám dělal velké problémy. Když se k tomu přidá 8 útočných doskoků Svitav za tuto čtvrtinu, díky kterým získali 11 bodů z druhých šancí, můžeme být rádi, že jsme tuto čtvrtinu ještě vyhráli a poločasové vedení 50:37 bylo více než nadějné. Bohužel po změně stran jsme si opět vybrali slabší chvilku a soupeř hlavně díky aktivitě Martina Nováka stáhl náskok na pouhé tři body, což by svitavským stačilo. Sršni měli po celé utkání jeden velký problém, a to byly trestné hody. Za celé utkání jsme jich zahodili 22!!! Kdybychom měli alespoň průměrnou úspěšnost, žádné komplikace by nenastaly a došli jsme si pro poklidné vítězství. I tak po třetí čtvrtině byli domácí ve vedení o 6 bodů. V závěrečném dějství se Sršni vrátili ke své hře, dostali se do vedení až o 18 bodů, svitavským Turům začaly téct nervy a hřiště postupně opustili Slezák a bratři Joklové. Koncovku jsme si zkušeně pohlídali a za znění Vysokého jalovce více než pětistovkového davu jsme si mohli vychutnat historické vítězství základní části.

Sršni Photomate Písek - Tuři Svitavy 89:75
Body: Šlechta a Svoboda M. 16, Sýkora a Fait 15, Borovka 12, Šurý 10, Englický 3, Svoboda J. 2, Mach, Mikolášek, Špičák, Suchánek

Komentář Jana Čecha: V krásné atmosféře jsme si dokráčeli pro prvenství po základní části a získali tak výhodu pro play off. V utkání jsme střídali dobré i špatné úseky. Pořád nás trápí obrana 1 na 1, útočný doskok soupeře a co je nejhorší, tak střelba trestných hodů. Bilanci 40/18 a úspěšnost 45 procent byl ukazatel, který držel hosty ve hře déle, než bylo zdrávo a sami jsme si tím utkání komplikovali. A to vůbec nemluvím o tom, jak nás to všechny sráží psychicky. Nicméně i díky Vám jsme to zvládli, ale teď teprve začíná sezóna a v pátek 24. března od 19:00 začínáme čtvrtfinálovou sérii proti zkušenému týmu Lokomotivy Plzně. Přijďte nás opět podpořit v co největším počtu a ukažte, jak se fandí v Písku!!!