Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

Muži v poháru postupují dál!

Sršni ve středu 30. listopadu odehráli třetí kolo Českého poháru na palubovce druholigových Tigers České Budějovice. Písečtí sice dorazili bez několika důležitých hráčů sestavy, i tak byli jasným favoritem, a to potvrdili hned v úvodu utkání, kdy se dostali do vedení 15:0. Poté jsme začali šetřit i další opory a obrovskou porci minut začali dostávat dorostenci. Domácí se mohli spolehnout na velice slušnou úspěšnost střelby zpoza trojkového oblouku (v utkání 11 trojek), a tak skóre utkání příliš nenarůstalo a v poločase vedli Sršni o 21 bodů. Po změně stran začaly domácím docházet síly, a my jsme tak nadále navyšovali rozdíl ve skóre. Konečný výsledek 104:64 není až tak důležitý, hlavní je, že jsme postupem splnili povinnost a všichni naši hráči se zapsali do střelecké listiny.

Tigers České Budějovice - Sršni Photomate Písek 64:104
Body: Šlechta 20, Mikolášek 14, Svoboda M. 13, Šurý 11, Chvála a Špičák 9, Hejl 7, Šimonek 6, Sýkora a Procházka 5, Englický 3, Suchánek 2

Komentář Jana Čecha: Musím se přiznat, že k utkání jsem přistupoval s respektem, protože soupiska Českých Budějovic na papíře svou kvalitu má. Navíc pro domácí to bylo "utkání roku", pro nás spíše povinnost, což hraje také velkou roli. Hned úvod ovšem vyvrátil veškeré pochybnosti a o vítězi nebylo pochyb. Na obou stranách si tak zahráli všichni hráči a utkání proběhlo v přátelské atmosféře. Nemůžu si odpustit poznámku, že mě mrzí zvolený termín utkání. Bohužel tak nebyla hala plná dětiček z řad Tigers, kteří jsou naším největším partnerem v práci s mládeží a zásobárnou talentů pro náš klub. Tohle střetnutí nabízelo možnosti vytvořit nějakou "show" a toho jsme nevyužili, tak snad příště. A teď už si pojďme říct hlavní odměnu této výhry. Tou bude opět po roce osmifinálové střetnutí s osmnáctinásobným mistrem ČR a účastníkem Ligy Mistrů ERA Basketball Nymburk. V kalendáři si zakroužkujte čtvrtek 12. ledna, kdy musíme zaplnit Sršní hnízdo k prasknutí a vytvořit opět nezapomenutelnou atmosféru pro nás všechny!