Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

Muži A doma nezaváhali

Sršni - GBA Sojky Pelhřimov 87:63

Kvůli utkání Pelhřimova U19 v Ostravě jsme hostům vyšli vstříc a nedělní utkání 1. ligy mužů proti GBA Pelhřimov začínalo netradičně až v 18:00. I přes tento pozdní čas se v Sršním hnízdě sešla velice slušná návštěva, a i to byl jeden z důvodů skvělého nástupu domácích Sršňů. Domácí na soupeře doslova vlétli a nejenže byli domácí všude o krok dříve, ale bavili diváky i svou pohlednou hrou. Nebýt sporné trojky se závěrečným klaksonem první čtvrtiny, mohlo být skóre radostnější než 22:8. I tak jsme měli v rotaci hned od začátku utkání 10 hráčů a byli jsme to my, kdo udával tempo utkání. Sršni nepolevovali ve své agresivní hře. A když jsme prolomili i střeleckou smůlu posledních utkání, v poločase nikdo nepochyboval o našem vítězství. Skóre 52:25 o přestávce vypovídalo o všem. I ve druhém poločase jsme byli lepším týmem a nebýt závěrečného náporu Pelhřimova, kdy si trochu zvedli sebevědomí proti sestavě našich juniorů, utkání skončilo doslova debaklem. I tak výhra o 24 bodů musela bavit všechny diváky, kteří dorazili.

Komentář Jana Čecha: Přiznám se, že jsem před utkáním měl trochu obavy. Nejenže Pelhřimov nastoupil možná v nejsilnější letošní sestavě posilněn o hráče z KNBL, ale hlavně jsem měl obavy, jak zareagujeme na vysokou porážku na Slavii Praha. Naštěstí střeleckou nepohodu jsme nechali minulý týden v pražském Edenu, a i díky skvělé atmosféře v hale jsme nenechali nikoho na pochybách o tom, kdo bude v sršním hnízdě pánem utkání. Troufám si tvrdit, že náš výkon v prvním poločase snesl přísná měřítka a opravdu na nás byla radost pohledět. Nic na tom nemění ani závěrečná pětiminutovka, kdy jsme vypustili naše mladíky a ti pod tlakem vyrobili několik hrubek, díky nímž soupeř snížil. I oni se musí učit hrát a brát na sebe zodpovědnost v takto těžkých utkáních, a tak na mé straně panuje velká spokojenost s naším nedělním vystoupením.