Kadeti vítězně na Folimance

Kadeti vítězně na Folimance
Sršni - USK Praha 54:78 
 
Kvůli účasti USK Praha na mezinárodním turnaji čekala na naše hráče kategorie U17 předehrávka na půdě pražských Sov. Naši hráči vstupovali do utkání s bilancí 5:1 a dělenou první příčkou v tabulce, USK plné mládežnických reprezentantů hned v těsném závěsu s prohrami třemi. Výšková převaha domácích bila do očí, ale hned od začátku to byli Sršni, kteří svou aktivitou udávali tempo utkání a USK jsme ani jednou nepustili před sebe. Nejenže jsme se na Folimance prezentovali velice kvalitní obranou, ale soupeř si nedokázal poradit s naší hrou 1 na 1. My se tak hned v úvodu dostali do vedení, které jsme po celé tři čtvrtiny navyšovali až na propastných 32 bodů. Naší hru skvěle dirigovala dvojice rozehrávačů Šimonek - Svoboda, kteří si připsali shodně po 7 asistencích. V koncovce si pak opět zahráli všichni hráči z lavičky a premiéru v extralize si odbyl i talentovaný Matyáš Zita. Soupeř pak ještě v závěru korigoval na konečných 54:78 v náš prospěch, ale to už nemuselo nikoho mrzet.
 
Komentář Jana Čecha: Každá výhra z Folimanky má svou cenu a jsem hrdý na kluky, jak se vyrovnali s absencí Adama Křesiny a Kevina Humpála a dokázali zvítězit stylem start - cíl. Dokud byli na hřišti naši lídři, byli jsme evidentně lepším týmem a po zásluze jsme utkání dotáhli do vítězného konce bez větších komplikací. Teď je třeba dobře zregenerovat na sobotní souboj v Praze, kde se utkáme v Jenči s místními Tygry o vedení v tabulce.
 

Fotogalerie k článku


Facebook