Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

Hodnocení víkendových utkání mužů a U19

O víkendu startovala extraliga juniorů U19, ve které se Sršni netají svými ambicemi konečně s ročníkem 2004 dobýt první vytouženou medaili. V prvním kole jsme vyráželi na pražskou Folimanku, kde je vždy těžké uspět a USK Praha i po odchodu dvou klíčových hráčů není radno podceňovat.

Bohužel jsme absolutně nedokázali splnit taktické pokyny a za první čtyři útoky jsme dostali čtyřikrát za tři body od zmíněné dvojice Palas - Látal. Soupeře jsme si nechali rozstřílet, naše obrana absolutně nefungovala a k tomu se Sršni bohužel trápili i na útočné polovině, kde jsme neproměňovali i jasné příležitosti. Poločasový rozdíl ve skóre o dvacet bodů byl tak naprosto zasloužený. Nástup do druhého poločasu se nám relativně povedl a neustále jsme ukrajovali bod po bodu z náskoku USK. Když jsme se na začátku čtvrté čtvrtiny stáhli na rozdíl deseti bodů, soupeř se štěstím proměnil dvě těžké střely a definitivně pohřbil naděje zklamaných Sršňů. Domácí zvítězili 83:64 a bohužel musíme zmínit, že naprostým právem. V tomto utkání byli ve všem lepším týmem.

USK Praha - Sršni Photomate Písek 83:64
Body: Procházka 14, Primak 11, Svoboda a Bečka 8, Hejl a Šimonek 5, Křesina a Klement 4, Vovesný a Marek 2, Chvála 1, Polánek T.

V neděli Sršni odjížděli na palubovku nymburské akademie, kde museli za každou cenu zvítězit a napravit sobotní zaváhání. Naši junioři ukázali naprosto odlišnou tvář a než se soupež vzpamatoval, pěti trojkami v řadě jsme si vypracovali klíčový náskok. Srážela nás jen úspěšnost trestných hodů. Po dvaceti minutách jsme vedli 56:38. Nástup do třetí čtvrtiny byl opět na výbornou, sice jsme se dostali do třicetibodového vedení, ale naše obrana byla stále děravější. Utkání jsme sice dovedli do vítězného konce 80:102, ale pokud se chceme měřit s nejlepšími, je třeba začít už konečně bránit...

BA Nymburk - Sršni Photomate Písek 80:102
Body: Primak 28, Hejl 20, Svoboda 19, Chvála 10, Křesina 6, Marek 5, Vovesný, Bečka, Klement po 4, Procházka 2, Polánek T. a Šimonek

Komentář Jana Čecha: Nebudu lhát a přiznám se, že prohra na USK je pro mě obrovským zklamáním. Tato výhra nám může v konečném zúčtování hodně chybět a nejhorší na tom je, že domácí nás v utkání přehráli ve všech činnostech. Snad to byl ojedinělý zkrat. O to víc jsem rád, jak jsme se popasovali s nedělním utkáním a urvali jsme první výhru v soutěži. Na útočné polovině jsme si pomohli 17 úspěšnými trojkovými pokusy, a to se pak hraje dobře. Bohužel po celý víkend byla naše obrana naprosto katastrofální a musíme na tréninku v tomto směru ještě více přidat. Bez toho na nejvyšší příčky pomýšlet nemůžeme.

V neděli od 17:00 konečně odstartovala první liga mužů, na kterou se těšili všichni fanoušci Sršňů. A hned v prvním kole dorazil tým Slavoje Litoměřice, který společně s námi a GBA Jindřichův Hradec bude patřit mezi favority na postup mezi tři nejlepší týmy skupiny ZÁPAD. Tým je výborně namixovaný hráči s dlouholetými zkušenostmi z KNBL jako Šotnar, Landa, Grunt a z pendlujících hráčů z ústecké Slunety - Karlovský, Haiblík, Maděra. Sršni nastoupili v základní sestavě Sýkora, Šurý, Šlechta, Fait a Svoboda, na marodce zůstal pouze dlouhodobě zraněný Matěj Mach, a tak jsme měli velice kvalitní i lavičku náhradníků, čehož jsme chtěli využít. Povedl se nám hned nástup do utkání a rychle jsme si vypracovali dvouciferný náskok, kdy si trenér hostí Eisner rychle vybíral oddechový čas. Domácí hnání početným a hlasitým publíkem dále využívali celoplošnou obranu a díky dvěma rychlým trojkám Petra Šlechty získali v průběhu druhé desetiminutovky více jak dvacetibodové vedení. Škoda jen pár jednoduchých košů v závěru poločasu, i tak skóre 50:28 bylo odpovídající průběhu utkání. Do druhého poločasu bohužel domácí polevili na obranné polovině, naštěstí jsme se ještě pět minut prosazovali v útoku a drželi vedení o 24 bodů. Pak ale přišel totální kolaps, kdy jsme si mysleli, že se nám nemůže nic stát a litoměřičtí si z naší obrany udělali trhací kalendář. Skóre po třech čtvrtinách 65:56 slibovalo dramatický závěr utkání. Domácí se ale naštěstí včas probrali a vrátili si rychle bezpečný náskok. Za to patří velké díky i skvěle povzbuzujícímu publiku, konečný výsledek 92:72 má velký význam i kvůli skóre, protože Slavoj Litoměřice s takto kvalitním kádrem v této soutěži mockrát neprohraje.

Sršni Photomate Písek - Slavoj Litoměřice 92:72
Body: Šlechta 26, Svoboda M. 20, Fait 13, Sýkora 10, Šurý 9, Englický 7, Mikolášek 4, Svoboda J. 3, Špičák, Svojanovský

Komentář Jana Čecha: Jsem rád za úspěšný start do soutěže a budu mluvit za všechny, když řeknu že atmosféra v hale byla neskutečná. Díky ní jsme byli 35 minut lepším týmem, bohužel pětiminutový výpadek nám vzal 15 bodů z náskoku, a utkání jsme si tak sami zdramatizovali. Takovéto výpadky si v další fázi soutěže nemůžeme dovolit. I tak jsem ale rád, že jsme se včas probrali a konečný výsledek o dvacet bodů má svojí váhu. Výhru nad jedním spolufavoritem skupiny Západ máme za sebou, druhý nás čeká hned v neděli 25. září od 17:00 v jihočeském derby proti GBA Jindřichův Hradec. Přijďte nás opět podpořit a pojďme společně udělat další krok k našemu cíli.