NF U12: Mladší minižáci obhajují v Děčíně loňské 7.místo

Pondělí, 06.05.2019 09:36

Na sever Čech, k řece Labi, doputovali mladí Sršni na své cestě za republikovým finále. I když výsledky stále nejsou v této kategorii tím nejdůležitějším, chtěli se zde poprat o co nejlepší umístění.

Utkání ve skupině:

Sršni - Královští sokoli Hradec Králové     59:39

K postupu do čtvrtfinále ze tříčlenné skupiny bylo třeba v jednou ze dvou prvních utkání zvítězit a Sršni věděli, že přes Východočechy bude cesta přeci jen o něco snažší. Po počátečním rozkoukávání začali na hřišti dominovat a nakonec si připsali první, velmi důležitou výhru. Stínem utkání bylo zranění Adama Langera, které ho vyřadilo pro zbytek turnaje ze hry.

Sršni - Lokomotiva Plzeň     56:54

O prvenství ve skupině se písečtí střetli s týmem z města piva. V této kategorii jej zatím nikdy nedokázali porazit., nicméně díky velmi dobrému výkonu se po celý dobu hrálo zcela vyrovnané střetnutí. To v koncovce rozhodl Honza Kopunec, který dvěma úspěšnými trestnými hody v poslední vteřině přisoudil Sršňům první místo ve skupině.

Čtvrtfinále:

Sršni - USK Praha     53:63

Jako vítězové skupiny  narazili Sršni na druhý celek skupiny "D", která byla všeobecně považována za "skupinu smrti" - tým USK Praha. S tím Písek před rokem prohrál ve stejné fázi soutěže o cca 30 bodů. Tentokrát to však bylo jiné utkání. Jihočeši se dokázali popasovat s fyzickou převahou Pražanů a tak byli od prvních minut lepším týmem. Bohužel zhruba v polovině druhé čtvrtiny přišlo dvojminutové "zatmění slunce" a Sršni rázem prohrávali o 10 bodů. Nic však nevzdali - kousek po kousku soupeře dotahovali a ještě dvě minuty před koncem byl rozdíl pouze čtyřbodový. Sovy si však již vedení vzít nenechaly.

O 5.-8. místo:

Sršni - BK Synthesia Pardubice     48:82

Ještě první čtvrtina nenaznačovala co se blíží za katastrofu. Druhou část však Sršni vůbec nezvládli a když v poločase vedli velmi dobře hrájící perníkáři o 25 bodů bylo o osudu utkání rozhodnuto. Nejhorší vystoupení Sršňů na turnaji....

O 7.místo:

Sršni - Lokomotiva Plzeň     75:74 p.p.

Staré známe kamarády s Plzně nám osud určil k závěrečnému utkání o 7.místo. A zas to byl naprosto vyrovnaný boj od první do poslední minuty. Těch minut bylo tentokrát o 5 víc. Sršně od prohry v posledních vteřinách zachránil Matyáš Zita a poslal utkání do prodloužení. I to bylo velice dramatické, Sršni však byli šťastnějším týmem a odvážejí si 7.místo.

Nejlepším hráčem Sršňů na turnaji byl po zásluze vybrán Adam Křesina.

Sestava týmu: Vojtěch Pelikán, Juraj Bodorik, Jáchym Peniaštek, Thao Ha Minh, Jan Kopunec, Matyáš Zita, Marek Zelenka, Marek Lopata, David Litoš, Adam Křesina, Dominik Miklas, Marek Reichl, Vilém Kubeš, Tim Vallet, Adam Langer, trenéři: Miroslav Janovský, Gabriela Janovská

Komentář trenérů:"Jsme celkem spokojení. Myslíme, že přesto, že jsme skončili stejně jako vloni sedmí, je znát na hře týmu pokrok. Největší radost nám udělalo utkání s USK, naopak po zápase s Pardubicemi jsme byli zklamaní. Ale tak to u sportu dětí bývá. Myslíme, že co se týče výsledků máme velké rezervy - naše obrana je, narozdíl od jiných týmů, stale ještě až dětsky naivní a útok postrádá jakoukoliv organizaci. To není výtka, ale záměr. Věříme, že na tyto věci mají kluci ještě čas a je cennější, když si na ně  přijdou sami, než cestou příkazů a jejich robotizace. Rádi bych poděkovali organizátorům - turnaj v Děčíně byl jedním slovem perfektní!

NEJVĚTŠÍ DÍK PATŘÍ OVŠEM RODIČŮM. Bez jejich všestranné pomoci a zájmu by ten tým těžko mohl fungovat."

MJ+GJ