Prodloužený dorostenecký víkend v Sršním hnízdě

Pátek, 12.04.2019 13:27
A po výborné základní části rozjeli play off také Sršni U17, kteří díky třetímu místu měli výhodu domácího prostředí proti Orlům z Prostějova. Všichni čekáme vyrovnanou sérii a rychlý mládežnický basketbal, kterým se obě družstva prezentují. Sršni prvním poločasem prolétli jako uragán a v průběhu něj vedli až o 16 bodů, bohužel se u velké části hráčů objevovali na tabuli zelené tečky znamenající přibývající fauly. Orli nás po celé utkání poráželi v 1 na 1, a když k tomu připočteme úspěšnou střelbu za tři body, obdržená stovka byla od tohoto soupeře opět na světě. V závěrečné čtvrtině se domácím vyfaulovali 4 hráči základní rotace a do vyrovnané koncovky jsme se dostali díky 24 zahozeným trestným hodům soupeře. I tak ale Prostějov v závěru utkání uhájil výhru a zaslouženě se ujal vedení v sérii 1:0. Myslím, že to byla reklama na mládežnický basketbal a velice pěkné utkání. Škoda, že nejvýraznější postavou opět musel být někdo, od koho to nikdo v hale nechtěl...
 
 
Přiznám se, že před nedělním utkáním jsem měl poněkud obavu, co s náma udělá smolná prohra. Přeci jen v našem týmu zatím není příliš hráčů, kteří mají zkušenosti z play off a Prostějov má ve svém středu více reprezentantů než my. A když po třiceti vteřinách svítilo na tabuli skóre 0:5, nebudu lhát, že jsem se obával, co se bude dít dál. Po celý první poločas se vedení přelévalo z jedné strany na druhou a přes poločasové vedení "jen" o dva body bylo vidět, že dneska mají Sršni více sil. Co pak předvedli ve třetí čtvrtině za podpory třech rychlých trojek v řadě znamenalo rozhodující náskok. Domácí se pak dostali až do 27 bodového vedení a srovnali tak v sérii s Prostějovem na 1:1. X faktorem utkání byl výkon Tomáše Sýkory, který nejenže dával důležité body na útočné polovině, tak zejména v obraně na klíčovém hráči soupeře Šiškovi odvedl kus dobré práce.
 
 
Za tři týdny tak vyrážíme do Prostějova za vyrovnaného stavu, a s cílem ukořistit minimálně jednu výhru a nadále bojovat o final four.
 
Nicméně dorostenci, tentokrát hráči U19 z důvodu účasti na MS středních škol na Krétě a následném velikonočním turnaji ve Francii museli předehrávat třetí a čtvrté utkání play off a v Sršním hnízdě tak pokračoval prodloužený víkend další porcí výborného mládežnického basketbalu. Sršni si z Ostravy přivezli vyrovnaný stav 1:1 (první utkání prohra o 4 v koncovce, ve druhém výhra o 16 bodů) a úkol zněl jasně. Pokusit se zvládnout obě domácí utkání a nevracet tak sérii zpět do daleké Ostravy. A hned v pondělí v podvečer Sršni předvedli, že to ve své cestě za final four myslí vážně a skvělým úvodem 18:2 jasně ukázali, kdo se ujme vedení v sérii a získá důležitý druhý bod. Před hlučným publikem se domácí dostali až do třiceti bodového vedení, které soupeř korigoval až v závěru utkání.
 
V úterý dopoledne jsme oslovili spolupracující základní školy a náš Gympl. Troufám si tvrdit, že hala doslova praskala ve švech a na tribuně Sršního hnízda se objevilo až na 500 diváků. Bohužel v úvodu to namotivovalo spíše Snakes a hosté byli rázem ve vedení 2:11. Po timeoutu jsme se však rychle vrátili do hry a bodově se na soupeře dotáhli. Před poločasem přišel další zkrat domácích a hosté byli po úvodních dvaceti minutách ve vedení o 6 bodů. Nebudu lhát, že v šatně proběhla klidná porada. Ale museli jsme si všichni uvědomit, že před tolika lidma tu sérii tady a teď ukončíme!!! Velice důrazně jsem hráčům připomenul, že musíme dodržovat pravidla, která máme. Opravdu si myslím, že jsme měli Snakes z videa dobře přečtené, a že je jen otázka času, než se trefíme z dálky a změníme tragickou úspěšnost z trojkového oblouku z prvního poločasu 13/1. A to se nám naštěstí povedlo, 8 minut před koncem jsme byli ve vedení o 14 bodů!!! V závěrečných minutách jsme výhru uhájili. Chvilkami sice trochu kostrbatě, ale na to se historie ptát nebude. Ostrava v tomto utkání byla naprosto vyrovnaným soupeřem a jsem nadšen, že se nám povedlo s tímto týmem zase psát historii našeho klubu. Sršni se v kategorii juniorů podívají na final four po dlouhých devíti letech. Opravdu si myslím, že ikdyž je většina týmu o rok mladší, kluci jsou tak dobrým a pracovitým kolektivem, že tohle byla velká odměna za jejich práci. I když na turnaj na Folimanku pojedeme v roli jasného outsidera, určitě neprodáme svojí kůži lacino a budeme chtít pokračovat v psaní této krásné basketbalové pohádky. Kluci a fanoušci, MOC DĚKUJI!!!