U17 - Dobytí severních Čech

Úterý, 06.11.2018 13:09
Naši kadeti po řech týdnech následovali naše juniory a U17 tak čekala cesta na sever, kde je vítali družstva Slavoje Litoměřice a Kondorů Liberec. Oba dva celky zatím čekají na svoji první výhru v soutěži, a tak cíl byl jasný: vracet se domů se dvěma výhrama a vzdálit se od spodku tabulky. Kdo ale čekal, že to bude procházka růžovým sadem, ten se šeredně spletl. O tom jsme se přesvědčili hned v sobotu v Litoměřicích, kde na tabuli po pár minutách svítilo skóre 22:7. Naštěstí jsme se dokázali po první čtvrtině probrat a do poločasu jsme se na soupeře dotáhli. Ve druhé půli už se výrazně projevovala naše širší rotace, ale zápas jsme dokázali zlomit až v poslední čtvrtině. Jediné za co jsem v tomhle zápase rád, je výhra, která se počítá. Bohužel se opět ukázali naše obrovské chyby, s kterými se nemůžeme pohnout kupředu.

V neděli v Liberci to byla zase stejná písnička. Na naší straně daleko širší rotace hráčů, byli jsme kolektivnější a náš útok byl určitě pestřejší než v sobotu, nicméně pokud inkasujete 43 bodů za poločas, těžko můžete být spokojení. Naštěstí soupeř už o poločasové přestávce sotva pletl nohama a třetí čtvrtina byla jen v režii Sršňů, kteří jí ovládli 34:12 a rozhodli tak o své čtvrté výhře. Poslední desetiminutovku dostali prostor i kluci, co neměli zatím tolik prostoru ve hře a potěšující je, že se všichni dokázali zapsat do střelecké listiny.

Letos je extraliga obzvláště vyrovnaná a opravdu každý může porazit každého. O to větší váhu má každá výhra z venkovního hřiště. Nicméně na severu se opět ukázali naše nedostatky, které musíme odstranit, pokud chceme být úspěšní. S bilancí 4:2 se držíme v horní polovině tabulky a věřím tomu, že s naší tréninkovou morálkou se budeme neustále zlepšovat. Všechno chce ale svůj čas a doufám, že kluci budou pořád pracovat, protože vidím v tomhle družstvu obrovské množství nevyčerpaného potenciálu!!!