Borgo Val di Taro U18 - 2018

Středa, 03.10.2018 15:30

Rok se s rokem sešel a sezóna 2018/2019 klepe na dveře. A jako téměř každý, rok si v rámci přípravy vyrazilo naše družstvo ročníku 2001 do italského Borgo Val di Taro, jehož návštěva není pouze basketbalový turnaj, ale i setkání spřátelených klubů s mnoha kulturními akcemi. Pro úřadující mistry ČR z minulé sezóny koupání v moři mohlo posloužit jako menší dovolená před další náročnou sezónou, jednalo se i o teambuildingovou akci, protože do našeho klubu přibylo několik nových přírůstků a naším hlavním cílem bylo poprvé v historii ovládnout místní turnaj. Po jednoznačném semifinále proti domácímu týmu, jsme si narozdíl od předešlých let poradili i ve finále s Libertas Calendasco rozdílem třinácti bodů a po právu tak můžeme akci hodnotit jako velice zdařilou...

 
 
Sršni Písek - Valtarese Basket 135:33
Sršni Písek - Libertas Calendasco 84:71
 
Střelci:
Štrobl 46(4 trojky), Sýkora 38(1), Černý 28, Šurý 24, Kříž 23(3), Mach 17(3), Fučík 13(1), Hladík 11, Koc 10, Fleisig 9, pro drobné zranění do turnaje nezasáhli Miky Houser a Martin Svoboda
 
 
Na pár otázek před sezónou odpovědělo i MVP turnaje Martin Štrobl:
 
1) Jak bys ohodnotil turnaj v Borgotaru?
Turnaj v Itálii bych bral letos spíše jako teambuildingovou akci, protože kvalita našich soupeřů letos nebyla příliš vysoká. Zase se jednalo o první přípravné zápasy a mohli jsme si tak alespoň zopakovat akce a pravidla do nadcházející sezóny.
 
2) Co říkáš na Itálii?
V Itálii se mi velmi líbilo a bylo super, že jsme byli v téměř totožném složení jako mistrovský tým U17 na MČR. Myslím, že se o nás ví, že tenhle tým tvořil skvělou partu, a tak o zábavu nebylo nouze.
 
3) Co je třeba ještě zlepšit před vstupem do nové sezóny?
Jako tým musíme zapracovat na zlepšení komunikace a celé obrany, lépe se koncentrovat na pokyny trenéra a snažit se hrát zápas od začátku do konce ve stejném tempu. Za mě osobně bych chtěl zapracovat na rychlosti a na zlepšení obrany, ve které mám velké rezervy. Na útočné polovině bych chtěl mít o poznání lepší úspěšnost střelby než v loňském roce a brát zodpovědnost více do vlastních rukou.
 
4) Jaké máš ambice do nadcházejícího ročníku?
Mým osobním cílem je kromě U17 vybojovat si větší minutáž i v kategorii U19. Po loňském zážitku na MČR, kdy v Písku dorazila plná hala a atmosféra byla doslova fantastická, jsou ambice jasné. S oběma týmy se chceme probojovat do play off, samozřejmě z co nejlepšího místa, a poté v play off zabojovat o další postup na Final Four, což je obrovský zážitek. Tam už se může stát cokoliv :-)
 
5) Co bys před začátkem sezóny vzkázal svým věrným fanynkám?
Těším se na Vaší podporu a předem děkuji za skvělou atmosféru v hale.