1.liga mužů: První zápas jako pizza - to nejlepší bylo uprostřed

Pondělí, 24.09.2018 08:53

Sršni - Sokol pražský     98:85

Rozhodčí: Peterková, Csollei

Diváků: 150

V úvodním kole druhé nejvyšší soutěže zavítal do Sršní arény tradiční sokolský rival z Žitné ulice.

V sestavě Písku se objevilo hned šest hráčů, kteří svým věkem patří do dorostenecké kategorie a otázkou bylo, jak si celý tým sedne a jak bude jeho herní projev vypadat.

První koš nové sezóny sice zaznamenal Petr Šlechta, pak to však byli hosté, kdo udával tón utkání. Kostrbaté útočné snažení Sršňů, okénka v jejich obraně a vysoká efektivita střelby pražských Sokolů postupně znamenaly navyšování skóre: 5.min 6:14; konec 1.čtvrtiny 20:28, 14.min. 28:39. Pak však domácí konečně ožili, hnáni skvělým publikem zrychlili přechodovou fázi, zlepšili obranu a najednou byl na palubovce pouze jeden tým. Následujících šest minut vyhráli písečtí 22:5 a do šaten tak šli s šestibodovým vedením.

Ani ve druhém poločase se obraz hry nezměni a Sršni šli ve 27.minutě po koši výborně hrajícího Dana Hejdy do dvacetibodového vedení 75:55. Největší rozdíl ve skóre pak nastal ve 33.minutě po úspěšných trestných hodech Pavla Englického 83:58. Pak Sršni, evidentně ukolébáni vysokým vedením, polevili. Toho bojovně hrající Pražané využili ke korekci skóre....o vítězi utkání však již pochyb nebylo.

Komentář trenéra:"Mám velkou radost z výhry a i z výkonu mezi 15. a 35.minutou. V tomto úseku jsme předváděli basketbal, kterým bychom se rádi prezentovali po celou sezónu. Přesto, že nám příliš nešla střelba z větší vzdálenosti, jsme zaznamenali 98 bodů, což je velmi pěkný počin. Jsem rád, že jsme zapojili několik juniorů - mají velký potenciál a nechceme je brát do týmu jen jako nějakou atrakci, ale jako důležitou součást, která nám pomůže vyhrávat utkání."