Radom basket cup 2018

Pondělí, 21.05.2018 13:47

Družstva U13, U12 a U11 složená z hráčů Jihočeských týmů se zúčastnila turnaje v Polské Radomi. Už po několikáté se společné týmy Písku, Budějovic, Tábora a Strakonic a tentokrát i Jindřichova Hradce vypravily sbírat cenné zkušenosti, a že jich tentokrát nebylo málo. Pro některé nejmladší účastníky to byl první zahraniční turnaj, všechny týmy odehrály šest kvalitních zápasů, navštívili jsme Jump park a Aquacentrum, našli jsme nové kamarády – prostě parádní turnaj!!

U11 – 14. místo (realizační tým Aleš Kyrian, Gabi Janovská)

U12 – 5. Místo (realizační tým Marek Kos, Milan Šimonek, Zdeněk Čihák)

U13 – 3. Místo (realizační tým Milan Matějka, Tomáš Vybíral)

U13

Družstvo U13 se skládalo z hráčů Písku, J. Hradce a Č. Budějovic. Od začátku jsme táhli za jeden provaz a postupem turnaje jsme víc a víc chtěli odvést medailové umístění.

Po vcelku jasném postupu základní skupinou, kde jsme potkali tým z Polska a Běloruska, začalo pomalu přituhovat. Osmifinále jsme rozhodli v druhém poločase, kdy nás podrželi hlavně specialisti na obranu menších hráčů.

Ve čtvrtfinále jsme narazili na Litevského soupeře. Po našem výborném vstupu soupeř kontroval smrští clon a úspěšných střel za tři body. Především rozehrávač N. Petraims (9 x 3b) bral pomalu zápas do svých rukou. V ten moment se probudili naše individuality (Svoboda, Oupoh). Využili jsme výškové převahy a doslova se nahrnuli pod soupeřův koš, kde jsme skórovali.

Semifinále nás nezastihlo v dobrém rozpoložení. I když jsme zachytili soupeřův nástup a skoro až do konce první čtvrtiny jsme se drželi na dohled, neměli jsme šanci. Od druhé čtvrtiny jsme zápas doslova zabalili, to byla jediná kaňka na jinak výborném vystupování kluků. Pozdější vítěz turnaje nás doslova převálcoval

Zápas o třetí místo jsme zvládli na jedničku. Otázkou bylo, jestli zvítězí soupeřova rychlost nebo naše výška. Naše obrana šlapala jako hodinky, a když jsme v druhé půli doslova zavřeli vymezené území, bylo jasné, že bronzové medaile poputují na jih Čech.

Josef Svoboda byl vyhlášen členem nejlepší pětky turnaje a nejlepším střelcem turnaje – gratulujeme!

Nowy Tomyšl (POL) 92:32, Borisfen Mogilev (BLR) 69:21

osmifinále - Sudety Jelenia Gora 51:36

čtvrtfinále - BC Birzai (LIT) 66:59

semifinále - Dabrova Gornica (POL) 40:72

o 3. místo – Chromik Žari 47:36

U11

Nejmladší minižáci se zúčastnili polského turnaje v Radomi. Tento turnaj měl velmi vysokou úroveň, ať už se jedná o počet zúčastněných týmů ( 96 ve třech kategoriích), množstvích hal, ve kterých se hrálo, skvělou organizaci turnaje nebo třeba výhody jako vstup do aquaparku a veřejnou dopravu zdarma. K píseckému týmů u11 přibylo několik šikovných hráčů (Kondor a Saša z ČB, Viki z Tábora, Oli z JH a David ze Strakonic).

Co se utkání týče, tak kluci podávali silnější i slabší výkony (ty hlavně v odpoledních hodinách, kdy byli kluci unavení). Naše hra byla postavena hlavně na rychlých protiútocích, které nám po většinu turnaje docela vycházely. Problém byl spíše v obraně, kde jsme si moc nedokázali pomoc a zároveň většina hráčů nedokázala ubránit 1 na 1, a potom v hloupých ztrátách míče, které byly většinou způsobeny koukáním do země.

BCJ Ressaix     47:48

Kluci nasbírali spoustu zkušeností při hře s několika týmy z Polska, týmem z Vídně a nakonec i s belgickým týmem, se kterým hoši sehráli velmi vyrovnané utkání o 13. místo, které prohráli o bod v prodloužení, takže si Sršni nakonec odvážejí 14. místo z celkových 32 týmů.

Doufám, že pro kluky byl turnaj příjemným zakončením sezóny, a že si užili jak hraní basketbalu, tak i trávení volného času se svými spoluhráči, a že se těší na další podobné turnaje v příští sezóně :).