1.liga muži semifinále: V rozhodujícím utkání Sršni v Hradci Králové neuspěli

Pondělí, 30.04.2018 09:06

Ke třetímu utkání semifinálové série odjeli Sršni na východ Čech s touhou porvat se o historický postup do finále.

Královští Sokoli Hradec Králové - Sršni     100:86

Oba týmy začali rozhodující souboj poněkud v neočekávaném stylu - koš za koš a tak začátek zápasu připomínal přestřelku na divokém Západě. Po pěti minutách vedli domácí 17:14. Zatímco Hradec v neuvěřitelné palbě pokračoval, hostům jakoby v té chvíli zvlh střelecký prach. A tak se skóre měnilo především v kolonce domácích a to rychlostí, jakou vám naskakují čísla při tankování na displeji na benzínové stanici - po 1.čtvrtině 32:18, 15.minuta 53:31, poločas 67:43. Hosté zkusili v obraně snad úplně všechno, ale chytit především Američana Marquardta se jim prostě nepodařilo. Ten první poločas zcela ovládl s úspěšností trojek 8/8 a působil dojmem, že by koš trefil i z WC u šaten v dolním patře....

Do druhé půli vstoupili Sršni se snahou alespoň napravit dojem. Obraz hry se skutečně změnil, i když měli domácí stále mírně navrch. Když Marquardt (kdo také jiný) zvyšoval akcí "and one" ve 24.minutě na 77:48, zdálo se, že již diváky mezi kterými bylo spousta fanoušků Sršňů, v zápase žádné vzrušení nečeká. Písečtí se však nevzdali. Nenápadným způsobem, kousek po kousku ukrajovali z náskoku Hradce a sedm minut před koncem již vedli domácí pouze 88:76. Víc však favorit nedovolil a rozhodující výhru si pohlídal.

Komentář trenéra:"Zápas rozhodl první poločas. Neumím úplně vyhodnotit, jestli jsme tak špatně bránili, nebo jen Hradec měl takový ten den, který vás potká jednou za rok a vy trefíte úplně všechno....asi od každého trochu. Cením si toho, že jsme ještě bojovným výkonem ve druhém poločase dokázali zápas zdramatizovat a to i kvůli našim skvělým fanouškům, kteří za námi v hojném počtu dorazili. V celé sérii jsme až na ten jeden nešťastný poločas předváděli skvělý basketbal, teď v nás ale převládá pocit zklamání z vyřazení. Gratuluji Hradci k postupu."

Sršni sezónu zakončí sérií o 3.místo, která se hraje systémem 1-1. První utkání se hraje v Písku v pátek v 18:00. Jako odměna skvělým divákům bude vstup na toto utkání zdarma.