1. liga mužů: Jedenáctou výhrou v řadě si Sršni zajistili výhodnější pozici do playoff.

Neděle, 04.03.2018 18:34

Ve 3.kole nadstavbové části přivítali Sršni na své palubovce mladíky z Prostějova. V případě výhry bylo jasné, že je již žádný soupeř (vyjma "juniorek", které ale do playoff nemohou) ve skupině nemůže předehnat a že tedy do playoff vstoupí ze 7.mísrta.

Sršni - BCM Orli Prostějov 109:74

Rozhodčí: Perlík, Musil

Diváků:130

Sršni do utkání vlétli jako uragán a po necelých pěti minutách vedli 18:4. Končící prázdniny a možná posunutý začátek způsobily o trochu slabší návštěvu, než je obvyklé  - přítomní diváci však o sobě dávali velmi vědět a písečtí se jim v těchto fázích odvděčili atraktivním basketbalem plným efektních i efektivních akcí. Po timeutu hostí a také po prostřídání domácí zahajovací sestavy se písecký stroj zadrhl a skóre se začlo otáčet. Ve 13.minutě se hosté přiblížili na 29:28. Od té chvíle se Jihočeši opět ujali otěží zápasu a v poločase vedli 49:42.

Třetí čtvrtina, a vlastně celý druhý poločas, pak již byly zcela v režii domácích. Jejich náskok se postupně navýšil skoro až na 40 bodů a diváci se dočkali i "stovky". Z mnoha zajímavých individuálních výkonů lze vyzdvihnout "tripple - double" Petra Šlechty (38 bodů, 10 doskoků, 10 asistencí).

Komentář trenéra:"Výhrou jsme splnili náš cíl pro nadstavbu - postoupit do playoff a vyhnout se ve čtvrtfinále týmu H.Králové, který zatím v soutěži jasně vede. Myslím, že jsme hráli velmi dobře, mrzí mě pouze výpadek na přelomu 1. a 2.čtvrtiny."