1. liga mužů: Plzeň tentokrát Sršňům chutnala

Neděle, 07.01.2018 23:34

V prvním vzájemném utkání podlehli Jihočeši Plzni ve velmi oslabené sestavě rozdílem 22 bodů. Nedělní odpoledne se pak neslo v duchu prohození rolí obou týmů, když Lokomotiva přijela do Sršního hnízda v ne zcela úplné sestavě.

Sršni - BK Loko Plzeň 90:57

250 diváků, rozhodčí Kučera, Kejklíček

V prvních minutách se hrál zcela vyrovnaný zápas. Obrany dominovaly nad útokem a Sršni si jen těžko hledali cestu k soupeřovu koši. Když se k tomu přidala i mizerná střelba z větší vzdálenosti byl po 4 minutách stav 4:6. Zlom přineslo první prostřídání, kdy především díky několika bodům Dalibora Faita Písek dokázal odskočit na konci první čtvrtiny na 18:10. Ve druhé čtvrtině se zvýšil náskok domácích na dvouciferný rozdíl a v tomto rozmezí se pohyboval po celou druhou část. Do kabin se šlo za stavu 42:26.

Třetí část se domácím nepodařila. Přestože ještě ve 24.minutě vedli 48:28 a zdálo se, že cesta k výhře bude pohodová, přišel zkrat Pavla Englického, který se nechal vyloučit. Hosté  vycítili šanci, začali využívat zkušeného pivota Kovandu a náskok domácích se začal tenčit až na 52:43 ve 29.minutě. V poslední části to však již byli opět staří dobří Sršni, které tentokrát dokázal dirigovat z pozice rozehrávače skvěle hrající Dan Hejda. Rychle si vzali zpět dvacetibodové vedení a tak poslední otázkou bylo, zda se jim podaří vyhrát o více jak 22 bodů a mít tak s Plzní lepší vzájemný zápas, což by mohlo v konečném účtování hrát roli. To se podařilo a tak si po utkání hráči mohli naplno užít děkovačku s početným a opět skvělým publikem.

Komentář trenéra: "Když Plzeň přijela bez několika hráčů doufali jsme nejen ve výhru, ale i v to, že vyhrajeme o více jak 22 bodů. S hráči jsme toto ale před utkáním neřešili. Pravda je, že v průběhu 3.čtvrtiny jsme se začali bát i o výhru, ale hráči vše nakonec zvládli na 1. Jsme velmi spokojeni s tím jak se nám doma daří a doufejme, že nám forma vydrží i do dalších zápasů. Chtěl bych poděkovat vedení J.Hradce za uvolnění obou pendlů a samozřejmě opět našim skvělým fanouškům, kterých bylo jako smetí a dali o sobě patřičně vědět,"