1. liga mužů: Sršni po výborném výkonů porážejí lídra tabulky

Neděle, 17.12.2017 18:14

Předvánoční čas zavál píseckým basketbalovým fanouškům soupeře z nejatraktivnějších - vedoucí tým tabulky Basket Košíře. Ten sice přijel pouze v sedmi, nicméně z klíčových hráčů chyběl pouze Nekolný. Za domácí po dlouhé době nastoupil jindřichohradecký host Dalibor Fait.

Sršni - Basket Košíře 87:68

Rozhodčí: Marek Vondráček, Matěj Záruba

Diváků: 150

Zpočátku vyrovnaný duel pro sebe začali překlápět Sršni ve 4.minutě, kdy byl stav 6:9. Především díky agresivní celoplošné obraně, kdy se všichni do jednoho nebáli jít do soubojů a také díky pestrému útoku si vzali rychle vedení a to postupně navyšovali až na stav 26:18 po první čtvrtině. Ve stejném duchu pokračovala i druhá čtvrtina. Sršni dostávali střelce hostů do těžkých pozic, dokázali dobře doskakovat a získáné míče rychle přenášet k soupeřovu koši. Výsledkem bylo vedení 51:33.

I druhý poločas Sršni zahájili soustředěně a svůj náskok drželi na hranici 20 bodů. Ve 27.minutě ještě hosté vystrčili drábky, když po několika nedůslednostech snižoval Lyčka trojkou na 63:51. Domácí však hosty blíže nepustili. Divák, který po vypjatém prvním duelu očekával emocemi nabité střetnutí, se dočkal v poslední části - časté diskuse s rozhodčími, nafilmované pády, dohrávané souboje po odpískání - to vše bylo k vidění. Nicméně Sršni dokázali zachovat chladnou hlavu a utkání dovedli ke klidné koncovce.

Komentář trenéra:"Myslím, že především v prvním poločase jsme předvedli opravdu skvělý výkon. Popravdě jsem svoje hráče asi ještě neviděl hrát s takouvou energií. Pomohli nám i dnes skvělí diváci. Cítili jsme velkou křivdu z prvního utkání a tu dokázali přetavit v hlavách správným směrem. Doufejme, že nám forma z konce roku vydrží i v roce novém. Přeji všem lidem dobré vůle klidné Vánoce a úspěšný rok 2018."