1. liga mužů: Sršni se výhrou s nymburskou rezervou udrželi v bojích o playoff

Neděle, 10.12.2017 22:03

V dalším domácím utkání přivítali Sršni rezervu týmu ČEZ Basketball Nymburk. Je vždy otázkou v jaké sestavě "béčka" přijedou. Je třeba říct, že hostům tentokrát chybělo hned několik hráčů, kteří patří k oporám týmu. Z tohoto pohledu tedy nastupovali domácí jako favorité.

Sršni  - Basketball Nymburk B 103:73

Po většinu první čtvrtiny Sršni vedli. Bohužel hloupé chyby při obranném doskakování a často nepochopitelné řešení útočných situací jim nedovolilo soupeři odskočit na výraznější rozdíl. Byli to naopak hosté od Labe, kteří si na konci první desetiminutovky vzali na chvíli vedení na svou stranu. I druhá část pokračovala podobně. Opět slušně zaplněná hala tentokrát vytvořila spíše komorní prostředí a bezkrevný výkon domácích diváky rozhodně nerozproudil. Až v 15.minutě se atmosféra v hale trochu elektrizovala. Ze stavu 31:30 se domácí díky 5-ti bodům Šlechty a dvěma trojkám Dudy během dvou minut utrhli na 42:32.  Díky tomu se šlo do kabin s uklidňujícím 12-ti bodovým vedením.

Třetí čtvrtinu zcela ovládli domácí. Dobře bránili, podnikali rychlé výpady na soupeřovu polovinu, dokázali se prosadit jak z pod koše tak i tříbodovou střelbu. Bylo se na co dívat a poměr této části hry 30:7 nedával před poslední části důvod k pochybám, který tým si dnes odnese dva body za výhru.

Poslední čtvrtina pak přinesla kýženou "stovku" z rukou Kratochvíleho. Z individuálních výkonů zaujme "double - double" Englického za 22 bodů a 10 doskoků (+ 6 asistencí a 4 bloky), který soupeře trápil svou hrou pod oběma koši, kdy si aktivní hrou vynutil hned 7 odpískaných faulů na svou osobu.

Komentář trenéra:"Jsem spokojen hlavně s výhrou, která nás reálně drží v boji o první šestku. V první půli jsme nehráli příliš dobře, nicméně myslím, že třetí čtvrtina snesla i velmi přísné měřítko."