EL U19

Neděle, 10.12.2017 21:29

Poslední zápasy v roce 2017 čekali naše dorostence. V takzvané dvojičce, kdy v sobotu na domácím a v nedělí na venkovním hřišti měli poměřit síly s Lokomotivou Plzeň.Při pohledu na tabulku, ve které soupeř na první vítězství stále čeká, byl úkol naprosto jasný - potvrdit roli favorita a připsat si dvě výhry. V sobotu před velice slušně zaplněnou halou nás Plzeň překvapila snad ve včech činnostech, a díky dobré úspešnosti střelby nám byla 17 minut naprosto vyrovnaným soupeřem. Kvůli naší nekoncentrovanosti a individuálnímu pojetí hry, jsme dokonce po první čtvrtině prohrávali o 7 bodů. Naštěstí jsme měli k dispozici daleko početnější soupisku, kdy jsme mohli točit všech 11 hráčů, což se o soupeři říct nedalo. Jakmile jeho základní pětce začaly docházet síly, bylo se soupeřem zle. Ve druhém poločase už to byla Sršní exhibice, v podání juniorů na hřišti a týmu mužů v kotli Sršního hnízda. Nutno podotknoout, že konečná výhra o 58 bodů byla hodně neúměrná dění na hřišti.

Sršni - Loko Plzeň 101:43

V neděli se čekal úplně jiný zápas, kdy domácí přitvrdí a ve své menší hala budou ještě nebezpečnější. Naštěstí Sršni tentokrát nic nepodcenili a zlepšili se v obran. Když k tomu připočteme několik jednoduchých protiútoků a velice dobré procento za tři body, bylo v poločase víceméně rozhodnuto. Soupeř do druhého poločasu nastoupil s tím, že nemá co ztratit a jeho agresivita nám dělalala velké problémy. Třetí čtvrtinu tak domácí o několik bodů vyhráli, nicméně ve čtvrté části to byli opět Sršni, kteří potvrdili, že basketbalové kvality je opravdu více na naší straně.

Loko Plzeň - Sršni 57:92

Do Nového roku tak vstoupíme s bilancí 7:5 a musím se přiznat, že v tolik výher jsem před sezónou opravdu nedoufal. Vzhledem k tomu, že nás potkala nějaká zranění a všechna utkání jsme odehráli na venkovních hřištích. Ikdyž v naší hře jsou pořád rezervy, máme nakročeno do play off a vše máme ve svých rukou. Kluci teď mají za odměnu několik dní volno, a pak se vrhneme znovu do práce a uvidíme, kam až se mohou naši junioři dostat.