Český pohár 5.kolo: Ústí potvrdilo roli favorita a Sršni tak v poháru končí

Čtvrtek, 07.12.2017 10:35

V 5.kole přivítali Sršni na domácí palubovce tradičního účastníka nejvyšší soutěže - ústeckou Slunetu. Ta přijela v "plné palbě" a i když v průběhu utkání do něj nakonec nezasáhli Steffel a Šotnar, bylo zjevné, že hosté nic nechtějí podcenit.

Sršni - Sluneta Ústí nad Labem     87:123

Diváků: 170

Rozhodčí: Matěj Záruba, Rudolf Salvetr

Začátek Sršňům vyšel nad očekávání. Ve vysokém tempu vlétli na hosty a vedli 7:3 a 9:5. Pak to však již byli Severočeši, kteří začli ukazovat rozdíl mezi první a druhou nejvyšší soutěží. První čtvrtina skončila rozdílem 22:34. Následující 3 minuty skončili poměrem 1:18 a kdo do té doby snil, že by třeba.....tak se ze snu rychle probral. Poločasové skóre 43:69 svědčí o ne příliš dobré práci Sršňů na obranné polovině. Na druhou stranu hosté ukázali až neuvěřitelnou úspěšnost střelby.

I ve druhé půli se bylo na co dívat. Hrál se útočně laděný basketbal plný krásných akcí na obou stranách. V dresu Sršňů odváděl tradičně spolehlivý výkon Milan Špičák, bodově se prosazoval Petr Šlechta a doslova plné hřiště bylo mladíka Luboše Mikoláška, který odehrál opravdu výborný zápas. A tak se publikum až do posledních vteřin mohlo bavit skvělým basketbalem.

Komentář trenéra:"Zápas z mého pohledu splnil přesně to co měl. Mám radost, že jsme se dokázali prosadit v útoku a předvedli několik opravdu pohledných akcí a těší mě i to, že jsme mohli našim skvělým fanouškům ukázat další tým nejvyšší soutěže, který se v Písku prezentoval atraktivním výkonem. Slunetě gratuluji k postupu a přeji štěstí do dalších bojů."