Sršni - Vasas Budapešť   30:55

Sršni - KKA Kecskemét   40:39

Sršni - Alpha Basket Sibiu (Rum)  44:60

Sršni - Pityke   36:71

Pro nejmladší mini U11 byl turnaj první zahraniční zkušeností a vlastně první "bezmaminkovskou" akcí. Z tohoto pohledu šlo o zkušenost k nezaplacení. Střetli jsme se s velmi kvalitními týmy, jejichž síla je dle mého obdobná síle týmů, které nás na konci sezóny čekají na republikovém přeboru. Opět se ukázali chyby, na kterých musíme stále pracovat. Jistě jsme často mohli hrát lépe, ale celkově hodnotím pozitivně nejen celkové 4.místo, ale především bezproblémové chování většiny kluků. S turnaje jsme tak odjížděli s dobrým pocitem nejen proto, že jsme v posledním utkání dokázali vyhrát v nervydrásajícím souboji o jeden bod (video koncovky najdete na fb Sršňů).

U12

Sršni - BC Mures 42:39

Sršni - KKA Kecskemét 33:81

Sršni - Soproni Tigrisek 23:88

Sršni - ACS Cluj 45:24

Sršni - Óbudai Koszások 43:67

Mladší minižáci sbírali zkušenosti na mezinárodním turnaji v Maďarsku. A to doslova. Naši dva nejzkušenější hráči startovali za krajský tým pod patronací Tigers. A  ukázalo se, že to bylo dobré rozhodnutí. Všichni se museli ukázat. Hrábnout si na dno. Být zodpovědnější a ostražitější. Naše nedostatky se projevily v plné nahotě. Nicméně dvě výhry, výtečný první poločas proti stříbrné Akademii Keczkemét (23:33) a slušný poslední zápas proti Óbudai Koszások (Budapešť) značí, že pro nás měl turnaj ohromný přínos.

V prvním zápase proti Rumuskému Mures jsme předvedli nejsoustředěnější výkon na turnaji. Asi na nás ještě nepadla únava z cesty. Soustředili jsme se na svou práci. Makali jsme v obraně. Bojovali o každý míč. Několikrát nás soupeř dotáhl na jeden bodík. My jsme ale vždy odpověděli a zaslouženě zahájili turnaj výhrou.

Druhý zápas úvodního dne jsme odehráli proti Akadamii Kecskemét. Do poločasu jsme předváděli bezvadný výkon. Po poločasové pauze jakoby někdo zmáčkl tlačítko OFF. Soupeř byl všude a my nikde. Škoda, výsledek mohl být o hodně lepší.

V sobotu ráno jsme předvedli náš nejhorší výkon na turnaji. Kluci na hřišti pořád hledali, kdo za ně zápas odběhá, odbojuje a odstřílí. Až po zápase zjistili, že nikoho nenašli :) Snad jsme se z výprasku od Tygrů ze Šoproně poučili.

Večerní zápas měl rozhodnout, zda budeme hrát o páté nebo sedmé místo. ACS Cluj byl jasně nejslabší tým na turnaji. První poločas byl od nás sice trošku ustrašený, ale po poločasové pauze jsme nenechali nic náhodě a z haly si odnesli druhou turnajovou výhru. V zápase nám výrazně pomohli hráči U11 - Adam Křesina a Jakub Padrtka.

Z nedělního zápasu o umístění jsem měl trošku obavy. Nechtěl jsem, aby se opakovalo sobotní ráno. Kluci mě mile překvapili. Celý zápas šlapali jak ,,Švýcarské hodinky,,. Odehráli jsme pěkný zápas a mohli jsme z turnaje odjet z pocitem slušně odvedené práce.

Tým odehrál turnaj v rámci svých možností. Někdy lépe a někdy hůře, ale tak to u dětí bývá. Gratuluji kolegům z Českých Budějovic k zlaté medaili (naposledy ji zde vyhrál před 18ti lety tým Miroslava Janovského v kategorii U14 s ročníkem 1986). Za Budějovické Tygry nastoupil Filip Čihák a Ondřej Klement - gratuluji!