U17

Pondělí, 06.11.2017 08:50

Další víkendový výjezd nás zavál do daleké Ostravy, kde Sršni narazili na místní kluby Snakes a NH Flames Ostrava. V sobotu nás čekal silnější tým Snakes. Družstvo, které se zatím s bilancí 1 - 3 potácí v dolní části tabulky, se opírá zejména o výkony trojice Brůna, Žák a Kotala. Poslední zmíněný má bohužel těžké zranění kotníku, které ho vyřadilo na delší dobu ze hry, a proto se náš soupeř nachází tam kde je, ale jsem si jistý, že play off mu v žádném případě neunikne. Našemu kamádovi Kotymu, který s námi strávil i velikonoční camp v Barceloně a následně se s námi představil na turnaji v Gironě přejeme všichni brzké uzdravení. Teď už k utkání samotnému. Věděli jsme že nás nečeká nic lehkého. Pro soupeře to byl první domácí zápas a bylo jasné, že o motivaci bude mít postaráno. Když k tomu připočteme až neskutečnou úspěšnost střelby v první čtvrtině, byli Snakes ve vedení 24:22. Pak se ovšem Sršni dostali do tempa, dařila se jim i střelba z tříbodové hranice a začala se projevovat naše šířka kádru. Do konce zápasu už na hřišti bylo pouze jedno družstvo a Sršni si dokráčeli pro pohodlné vítězství.

 

Snakes Ostrava - Sršni Písek 58:92

 

V neděli nás čekala slabší ostravský soupeř NH Ostrava. Družstvo složené převážně z mladších kluků navíc hrálo sobotní vyrovnané utkání proti Plzni, ve kterém si v koncovce připsalo svou první výhru v soutěži. V neděli navíc dorazil pouze v 8 lidech. Nám sice odjel Gabriel Pták, ale pořád se na naší soupisce objevovalo deset jmen, které mají extraligové parametry. Sršně opět zdobila naprostá jednoduchost, kdy naše útoky většinou vypadali spíše jako dvojtaktové cvičení a s chutí jsme si tak zastříleli, a to vůbec nemluvím o tom, kolik samostatných dvojtaktů jsme zahodili, což  se v této soutěži už moc nevidí. Ikdyž vím, že je to v takovém utkání, kde je o výhře brzy rozhodnuto, těžké udržet koncentraci. Naše obrana byla někdy až moc laxní a lenivá, kdy pro nás byl faul jednodušší varianta než bránit na nohou.


NH Ostrava - Sršni Písek 63:118

 

Získali jsme dvě důležité výhry, které ale byly tak nějak při absenci Kotaly naše povinnost. Stále se nacházíme na vrchu tabulky, což je určitě náš cíl, nicméně sezóna je ještě dlouhá a nás teď čekají v extraligách jak U17, tak U19 klíčové zápasy a doufám, že jsme se na ně tímhle víkendem dobře naladili. Potěšující je fakt, že v obou zápasech skórovali všichni hráči a s chutí si všichni zahráli, což je to nejdůležitější! Dneska ráno ovšem někteří přišli pozdě na trénink, tak nevím jestli té chuti neměli víc než dost, protože 210 bodů za víkend se vždycky nenastřílí :-)