1.liga mužů: Cenné vítězství na GBA v lize mužů

Pátek, 03.11.2017 07:14

S cílem navázat na výhru ze Sokola pražského odjeli muži k dalšímu kolu 1.ligy opět do Prahy. Soupeřem jim byl tentokrát zajímavý tým talentovaných mladíků z pražské Get Better Academy.

GBA - Sršni 75:82

Vítězná sestava se nemění a tak hosté nastoupili se stejnou základní pětkou jako v minulém kole. To se však jako šťastný tah neukázalo a za 2 minuty byl na ukazateli skóre stav 7:0, hned poté 9:2. Po prostřídání se obraz hry změnil a Sršni dokázali vyhrát první část 18:21. Ani vstup do druhé desetiminutovky Písku nevyšel. Pražané kralovali především v podkošovém prostoru, kde si za přihlížení píseckých pivotů otevřeli střelnici. V 18.minutě tak již domácí vedli 41:31. Naštěstí se Sršni dokázali ještě trochu zmátořit a v půli bylo skóre 41:37.

Po poločasovém "mytí hlav" nastoupil v černých dresech zcela jiný tým. Přitvrzení v obraně a z toho následně plynoucí rychlé protiútoky znamenali úplné otočení vývoje zápasu a vedení 53:68. To skorigovali mladíci z Prahy šťastnou trojkou s klaksonem na 12 bodů. Poslední čtvrtina byla ve znamení domácích. Do té doby Radkem Dudou velmi dobře bráněný Welsch ukázal opět svůj charakter a doslova nastartoval domácí k obratu. Sršni najednou nevěděli, kde jim hlava stojí a 2 minuty před koncem vedli již jen o jediný bodík 72:73. Závěr si však nakonec pohlídali a vezou další cenné body.

Komentář trenéra:"Zápas se musel divákům líbit, mně již o něco méně. Některé výpadky v naší hře jsou alarmující. Přesto jsem za výhru samozřejmě šťastný a klukům za ni děkuji. Chtěl bych vyjádřit respekt ke hře soupeře a obecně k práci, kterou v GBA dělají s mladými hráči."